Eivør Pálsdóttir – Krákan (2003)

Žánrově těžko zařaditelná dračice s andělskou tváří z Faerských ostrovů, to je Eivør Pálsdóttir (1983). Hudebně vystudovaná, zpěvačka, kytaristka, skladatelka krásná s krásným hlasem, který zvládne úplně vše. Jazz, folk, pop, avantgardu, rock, country, ambientní zvuky, křesťanskou hudbu. Takže si představte Björk, Ninu Simone, Kate Bush, Kari Rueslåtten, Mari Boine Persen a někde mezi tím vším se Eivør pohybuje.

profile-bigw314

Nespadla z nebe, v různých sborech působila od svých 12 let, poté zpívala v kapelách Clickhaze a Yggdrasil, spolupracovala s Danish Radio Big Bandem. V roce 2011 byla k vidění v pražském Paláci Akropolis, kde vystupovala se svými krajany, post-industriální skupinou Orka. Zpívá v mnoha jazycích, některé desky vydává současně ve svém mateřském jazyce a anglicky. Už hodně let žije na Islandu, kde za Krákan (druhé studiové album) byla oceněna titulem „zpěvačka roku“. Vyzkoušejte další alba, třeba debut z roku 2001, Eivør (2004), Mannabarn (2007), Larva (2010). Vše nadprůměrná alba.

Krákan (2003)

krakan

  1. Rósufarið
  2. Har Heiti Eldur Brann
  3. Hjarta Mítt
  4. Krákan (Faerský tradicional)
  5. Kanska Ein Dag
  6. Nú Brennur Tú Í Mær
  7. Rura Barnið (faerská tradicional)
  8. Sum Sólja Og Böur
  9. Brostnar Borgir
  10. Sorgblídni
  11. Hjarta Mitt (instrumental)

Eivør Pálsdóttir – zpěv, kytary,

Pétur Grétarsson-bicí,perkuse,marimba,akordeon,Birgir Bragason-basa, kontrabas, cello, Eðvarð Lárusson – kytara. Všichni tři jsou uznávaní a respektovaní islandští muzikanti.

Ukázka z alba z roku 2004

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com