Birdsongs Of The Mesozoic – Faultline (1989)

Pomalu, ale jistě se na tuto partičku zapomíná. Americká avantgardně progresívně jazz rocková skupina Birdsongs Of The Mesozoic vznikla na troskách další US kapely Mission Of Burma, o které jsem se na blogu před časem zmiňoval. Vše, co tam napsáno, platí. Problémy mezi zakládajícími členy Mission Of The Burma gradují a Roger Miller v roce 1987 odešel za svými dalšími hudebními projekty. I Martin Swope odešel z Birdsongs po svých, ale až v roce 1993. Skupina prošla několika personálními hitšarádami, ale v pozdějších letech už to nebylo to pravé ořechové. Fautline je dodnes jejich majstrštykem. Instrumentální avantgardní prog rock, future jazz, experimental, klasika, punk, RIO. Jejich alba vycházela na prestižním a respektovaném labelu Cuneinform Records. Tak si je náležitě vychutnejte.

 1. The True Wheelbase
 2. They Walk Among Us
 3. Coco Boudakian
 4. I Don’t Need No Crystal Ball
 5. Chariots Of Fire
 6. Magic Fingers (25 cents)
 7. Faultline
 8. On The Street Where You Live
 9. Maybe I Will
 10. There Is No One
 11. Slo-Boy
 12. Pteropold
 13. Just Say Yes

Martin Swope – kytary, samply, Steve Adams – saxy, bass klarinet, syntezátory, bicí mašinka, perkuse, Erik Lindgren – piano, trubka, samply, Ken Field – saxy, perkuse, Rick Scott – klávesy, perkuse. Pomocník Willie “Loco” Alexander – perkuse

Upozorňuji na velmi zdařilý výběr Sonic Geology (1988), který obsahuje také dříve nevydané skladby. Např. hudbu k baletu The Rite of Spring (Svěcení jara) od Igora Stravinského.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com