Edouard Artemiev – Siberiade (1979)

S podnázvem Bande Originál Du Film D´André Kontchalovski.

Adouard Artemiev (1937) se narodil v sovětském Novosibirsku. Velmi známý skladatel převážně filmové hudby, hráč na syntezátory, který natočil za svoji kariéru téměř 200 alb. Jeho elektronicky progresívní a inovátorská hudba se objevila v mnoha, z dnešního pohledu, už kultovních sovětských filmů. Solaris, Mirror nebo Stalker režiséra Andreje Tarkovského, A Slave For Love i At Home Among Strangers režíroval Nikita Michalkov a mohl bych pokračovat do rána. Jeho hudba zazněla na OH v Soči, skládal i pro běloruského prezidenta. Je držitelem celé řady ocenění.

Siberiade je hudba k filmu Andreje Končalovského. Film byl oceněn na festivalu v Cannes. Samotná hudba na tomto soundtracku vychází jednak ze sibiřských lidových tradic a jednak z experimentální, instrumentální progrese. Hudba temná, náladová, občas i hrozivá, ale nesmírně krásná. Samotné album bylo natočeno ve Francii a do dnešních dní reedice nevyšla. Jedná o jednoznačný drahokam sovětské hudby! Krásný poslech všem.

 1. Ma Beauté a Fleuri Trop Tot
 2. Le Soleil
 3. Les Yeux Émeraude
 4. La Chanson Des Tziganes De Sibérie
 5. Le Long Chemin
 6. Dimitri
 7. Révélation
 8. Le Feu
 9. Le Vent De L´Espoir (Char À Voile)
 10. Le Tourbillon De L´Historie
 11. Les Balançoires
 12. La Mort Du Héros

Edouard Artemiev – skladatel a hráč na syntezátory, Dmitrij Bouzilev – zpěv, Jurij Bogdanov – kytary, syntezátory, Alexej Zagirov – basa, Sergej Bogdanov – perkuse. A pak také Sovětský státní symfonický kinematografický orchestr.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com