Five Or Six – A Thriving And Happy Land (1982)

Five Or Six byla krátkodobě (1980-1983) působící londýnská kapela. Hudebně ani komerčně se nikdy neprosadili a to je velká škoda. V Anglii neměli na růžích ustláno. Jejich muzika je chybně označována jako post punk. Na svém jediném řadovém albu, pár SP a EP a výběrech je to žánrově přepestré. New wave, industrial, experimental, colwave, synth pop, minimal i ambient. Ten byl do roku 1982 téměř vždy “one man show”. Album A Thriving And Happy Land vyšlo ve Francii. Obal je z dílny známého vizualisty Russella Millse (1952), jeho obaly má na albech Brian Eno, Japan, Minimal Compact, Harold Budd, Hugo Largo, Hector Zazou a další. Výběrovka Cántame Esa Canción Que Dice, Yeah, Yeah, Yeah (1982, LP reedice 2015) zase ve Španělsku. Jedná se o brilantní a nadčasovou muziku. A Thriving And Happy Land stále čeká na reedici.

  1. Exhibit A
  2. In Construction
  3. 22 Hours
  4. An Occurance At Hand
  5. Dave’s Song
  6. Anchors
  7. Consider This

Hrají a zpívají Ashley Wales, Daniel Whittock, David Harper, David Knight (aka Arkkon, hodně spolupracoval s Danielle Dax). Na SP a EP se podíleli také Graham Cassie, Simon Harper, John Yorke a Julia Gilbert (aka Anthony Adverse)

SP Another Reason (1981). Skladbu The Trial produkoval Kevin Coyne

EP Polar Exposure (1981)

EP Four From Five Or Six (1982)

SP Black Balloons Drop (1982). Druhá strana obsahuje píseň od spřízněné kapely Gang Of Four

Výběrovka Acting On Impulse – The Best Of Five Or Six vydaná v roce 2008. Jediné, co je od Five Or Six k nalezení na Spotify.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com