Jana Kratochvílová & Heval – nikdy nevydáno

Český “Jirka Schelinger” v sukních (1953), nejlepší zpěvačka v tehdejším ČSSR, než musela nuceně v roce 1983 emigrovat. Vlastně první a poslední představitelka stylu rock reggae. Neustálé problémy s cenzurou textů, nevhodný copánkový účes, síťové obleky, povolený výjezd na festival do Irska a po něm bylo vládní nomenklaturou oznámeno, že Jana Kratochvílová emigrovala. Všechny její alba i SP okamžitě staženy z prodeje a Jana přestala v ČSSR existovat. V letech 1981-1983 vystupovala se skupinou Heval, což byla vlastně původní sestava jazzrockové skupiny Bohemia. Nahazuji pár živých ukázek, kde Jana podává naprosto fantastický výkon a vraťte se do té doby tuhé kulturní a i jiné normalizace, kde se na vás 50x denně z rozhlasu valilo Holky z naší školky. jééé jééé jééé…Některé z ukázek najdete na albech jiných interpretů jako bonusy. Můžete na ní mít názor různý, ale vynikající hlas a pěvecký výkon ji prostě upřít nemůžete….

Představení kapely: Zdeněk Juračka – kytara, Franta Kotva – kytara, Jiří Novotný – basa,  Pavel Trnavský – bicí, mě říkají Pope…Pope, Pope, tím ty soudruhy musela hrozně prudit!!!!

Tato nahrávka je z roku 1983, ale k vidění byla až v roce 1993. Původně natočeno pro pořad “Nedělní chvilka poezie”, pamětníci jistě vzpomenou…soudruzi zatrhli…

A na závěr raritka natočená s Blue Effectem, báseň Jiřího Wolkera.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com