Konstrukt + Ken Vandermark ‎– Kozmik Bazaar (2019)

V Turecku není jen kebab, binec, chrám Hagia Sofia, Bospor, Velký bazar a mnoho dalších pozoruhodností. Mají tam vynikající freejazzovou, experimentální a improvizační kapelu Konstrukt, která funguje od roku 2008. Některá svá alba si nahráli sami, nebo si ke spolupráci vybírají hodně slavné muzikanty. Britského jazzového saxofonistu Evana Parkera,  německého avantgardního saxáka a klarinestu Petera Brötzmana, skvělého amerického saxáka Marshalla Allena, další výborný americký multiinstrumentalista Joe McPhee a třeba i japonský kytarista Keiji Haino.  Na jejich letošním albu si s nimi zahrál velmi respektovaný a uznávaný americký producent, saxák, klarinetista Ken Vandermark. Poslechněte si, přátelé tuhle bezvadnou muziku, i když trošku náročnější na poslech. Užasné!

  1. Diggin’ That Harmolody
  2. Semazen
  3. East Of West, West Of East
  4. Ex-cess
  5. Bammm!
  6. Cocoon

Korhan Futaci – saxy, flétny, elektronika, hlas, Umut Çağlar – kytary, syntezátory, gralla (katalánský hoboj), guimbri (basová třístrunná loutna), zurna (dechový nástroj), kalimba (perkusní “palcové piano”), Apostolos Sideris – kontrabas, Berkan Tilavel – bicí, perkuse, Ken Vandermark – saxy, klarinet.

 

Zde celé album A Philosophy Warping, Little By Little That Way Lies A Quagmire (Live). Natočeno živě v roce 2017, vyšlo o rok později. Keiji Haino řádí….

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com