Staré desky – 21. díl (NWOBHM podruhé)

Když jsem byl ještě mladý a svobodný, tak jsem heavík hodně poslouchal a dost jsem se v tom orientoval. Určitě vám zde nebudu servírovat notoricky známé a miliónkrát omílané skupiny. Pojďme do první poloviny 80. let minulého století a připomeňme méně známé skupiny NWOBHM

Rock Goddess – 1983

220px-rock_goddess_rock_goddess

Londýnská dívči kapela, mladé a nadějné “rockové bohyně” sestry Turnerovy – Jody (kytara, sólo zpěv) a Julie (bicí, zpěv), s nimi na basu Tracey Lamb. Produkce Vic Maile (1943-1989), ten se staral o The Who, Motörhead, Hawkwind, Girlschool a mnoho jiných. V této sestavě natočili debut, Tracey potom odešla ke Girlschool. Natočili ještě “Hell Hath No Fury-1983″ (výborné) a špatné “Yound And Free-1987″. Občas ještě koncertují, chystalo se nové album v původní sestavě, jak to dopadlo, nevím.

Preyer – Terminator (1986)

preyer

Pětice z Jižního Walesu a jejich jediné album. NA CD existuje od roku 2006 rozšířené o 4 demo bonusy. Zajímavý vokál Pete McIntosh. Hráli výhradně vlastní repertoár.

Fist – Turn The Hell On (1980)

fist

Čtyřčlenná parta z města South Shields, velmi nedoceněná. Na turné je měli Judas Priest, UFO, Iron Maiden. Nikdy pořádně neprorazili a chybělo to příslovečné štěstí. Ani druhé album “Back With A Vengeance-1982″ není k zahození.

Heritage – Remorse Code (1982)

heritage1

Ani tahle parta neměla na růžích ustláno, i když je podporovali Def Leppard a Magnum. Jediné album a po nich potopa, deska není vůbec špatná. Paul “Fasker” Johnson později tvrdil basu u Saxon.

Atomkraft – Future Warriors (1985)

atomkraft

Pocházeli z Newcastlu, natočili pár demáčů, EP, mají pár výběrů a tohle je jejich fantastický debut a rovněž labutí píseň. No jakpak by ne, když tomu velel Tony “Demolition Man” Dolan, který dostal v roce 1988 nabídku od Venom, kde potom působil 4 roky. Takhle nějak začínal trash metal.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com