Staré desky – 42. díl

Vánoce za námi, Silvestr před námi, čas do příchodu konce roku se dá trávit různě, jeden z těch nejlepších způsobů je poslech dalšího dílu o starých a zaprášených deskách.

Kelenkye Band – Moving World (1974)

Sedmičlenná parta z africké Ghany a jediná jejich deska, psychedelic afro funk zpívaný anglicky.

Patrick Forgas – Cocktail (1977)

Debutové album “francouzského Roberta Wyatta”, bubeníka a multiinstrumentalisty, které je hodně ovlivněno skupinou Soft Machine a canterbury scene. Na basu Gérard Prévost (např. ZAO, Rahmann), dvoje housle (Patrick Lemercier např. Malicorne, Eskaton a Patrick Tillmann např. Terpandre, Gwendal) saxy, flétny, klávesy, hodně instrumentální. Tahle lahůdka obsahuje na původním LP na 2. straně 20 minutový opus My Trip. CD z roku 2008 obsahuje 13 bonusů.

Dáme si původní LP celé:

James Vincent – Space Traveler (1976)

U nás prakticky neznámý americký kytarista, původem z Chicaga. Má za sebou úspěšnou kariéru, byl vyhledávaný studiový hráč a mezi jeho spolupracovníky patřila řada slavných – Chet Atkins, Otis Redding, Paul Butterfield, Santana, Jerry Garcia (ano, ten z Grateful Dead), Peter Cetera (ano, ten z Chicaga), Neal Schon (ano, ten z Journey), Sheila E atd. Jeho druhé studiové album mělo velký úspěch. No bodejť ne! Na bicí slavný Harvey Mason (např. Herbie Hancock, Carole King, Bobbi Humphrey  a spousta dalších), doprovodné vokály Pete Cetera, strunné aranže Jack Nitzsche, několik písní odbubnoval Fred White, na basu jeho bratr Verdine White (oba ze skvělých Earth, Wind & Fire). Mimochodem zakladatel této skupiny Maurice White (1941-2016) svého času hodil Vincentovi laso, aby s nimi hrál, ten to ale pro velkou vytíženost odmítl. Hudebně je to fúze jazzu, funku, soulu i rocku. Úžasná deska!

Celé album:

Bella Band – 1978

Famózní, ryze instrumentální progresívní jazz rock fusion v podání italské kapely z Florencie. Jejich jediné album, to jsou čtyři delší kompozice. Skupinu založil bubeník Mauro Sarti , který dříve hrál v jiné italské skupině Campo Di Marte.

It – Viaje (1976)

S podnázvem “musica electronica libre” se jedná o kultovní, legendární, průkopnické, avantgardní, experimentálně elektroakustické album. Španěl Eduardo Polonio a Argentinec Horacio Vaggione. K tomu spousta syntezátorů a netradičních zvuků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com