Staré desky – 64. díl

O dalších pár vskutku pěkných starých desek vás přece nemůžu připravit. Připravte si uši na netradiční muziku, která vám určitě udělá radost a přeji pěkný poslech. Zejména dnešní poslední kousek, ten je tedy opravdu “vymazlený”.

Ernst Reijseger – Taiming (1981)

Tento Holanďan (1952) má za sebou hodně desek, včera jsem vznesl dotaz v poloodborných kruzích, nikdo ho nezná. Hraje na cello a celou řadu dalších nástrojů a většinou se jedná o improvizaci, kterou hodně prožívá. Desky natáčí sám nebo s někým spolupracuje, též k filmům toho složil dost. Skoro 200 alb. Takže tady máte další nové jméno, není to určitě pro každého, ale jeho hudba je velmi zajímavá, nekecám slovem. Taiming je jeho druhé album.

Bruce And Vlady – The Reality (1970)

Jednodeskový projekt zdánlivě nesourodých nástrojů a národností. Bruce Leonard Powell, Americanos hrající na hammond a zpívá, k tomu polský bubeník Władysław Jagiełło. Kdo neslyšel, o hodně přišel a tak to rychle napravte. Famózní věc!! Jazz, funk, soul, psychedelie. Původně vyšlo pouze ve Švédsku, na CD od roku 2015.

Second Life  – 1971

Německé power trio z Hamburku se svým jediným hard prog rock albem zpívaným anglicky. Holger Schmidt – kytara, zpěv, Claus Meinhardt – basa, zpěv, Heinz Traut – bicí. Později se přejmenovali na Tiger B. Smith a natočili další dvě alba. Zvláště první skladba je opravdu lahůdková.

Fusion Farm – Rush Jobs (1971-1974)

Excelentní obscure hard rock psych kapela z Anglie a jejich jediná deska obsahující cover Dylana Hollie Brown. Jedná se o obrovskou sběratelskou raritu, na CD se objevila až v roce 2016. Naprosto špičkové album, které mají na svědomí Norman Ley- kytara, zpěv,
Robert Bett zpěv, Mick Hurst bicí, Graham Thatcher basa Nigel Hall kytara. Pecka pecek!! Deska mnohokrát vykradená “slavnými” skupinami té doby.

Herbert F. Bairy – Traumspiel (1981)

Herbert F. Bairy, vlastním jménem Ferdinand Försch (1951) je německý skladatel, zvukový inženýr a natočil jedno jediné, ale vpravdě kultovní album. Spojil dohromady avantgardu, jazz, esoteriku, elektroniku, RIO, raga hudbu, indické motivy, latinu. K tomu použil velkou řadu nástrojů – cello, tabla, klarinety, saxy, kontrabas,  anglický i francouzský roh, citeru a fantastické éterické vokály. Snové, bizarní, tajemné, kdo to jednou uslyší, bude se k této desce často vracet. Neskutečné!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com