Staré desky – 72. díl

Připraveno další vydání oblíbeného seriálu, jsem vytrvalý a snad zábavnější, než Ulice a Ordinace….tak pěkný poslech.

Jean Cohen-Solal – Flutes Libres (1972)

Expresivní, avantgardní, progresivně psychedelický francouzský flétnista a basista, ročník 1946, který pod svým jménem vydal pouhá dvě alba. Obě naprosto vynikající, která se právem řadí mezi nejlepší francouzská alba 70. let.  Na Flutes Libres jen flétna, sitár a tabla, instrumentální směs jazzu, experimentu, psychedelie. Na CD vyšlo ve verzi “dvě v jednom” v roce 2003 jako Flutes Libres &  Captain Tarthopom, což je jeho druhé album. Obě parádní!

 

Ashra – New Age Of Earth (1976)

Debut skupiny, která se později přejmenovala na Ash Ra Tempel a za tím vším stojí hudební velmistr Manuel Göttsching, hráč na klávesy a kytary. Absolutně vynikající experimentální elektronika, ambient, space, minimal.

Kalika – 1973

Belgická obsurní kapela a jejich jediné album, které je jako LP velmi vzácná rarita, na CD dosud nevyšlo. Mix psychelického rocku, funku, rocku, střídavě zpíváno anglicky i francouzsky.

Der Moderne Man – 80 Tage Auf See (1980)

Experimentální punkeři z německého Hannoveru a jejich debutové album, pro hudební svět je objevil nejlepší DJ všech dob, pan John Peel. Ještě mají v diskografii album Unmodern (1982), několik SP a mini LP. Velmi zajímavé pojetí punk rocku a nové vlny. Na CD zatím nesehnatelné, Unmodern ale seženete. Super muzička, taková hodně veselá.

The Frank Derrick Total Experience – You Betcha! (1974)

Zcela raritní spirituál jazzový klenot, natočeno živě v nočním klubu Chicago Fiddlers pod vedením bubeníka Franka Derricka, kterému bylo v době natáčení 19 let. Spousta saxů, trombónů, trubek a hlavně skvělé muziky. Báječné!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com