The Baroques – 1967 (reedice 2017)

Jedna z extrémně raritních kapel jsou američtí The Baroques z Milwaukee ve státě Wisconsin. Hráli v letech 1966-1968, natočili jediné album a několik singlů.

Pozor – hlášení: Kdo dokáže skloubit hudební vlivy, které ho momentálně ovlivňují a vdechnout jim punc originality a nenapodobitelnosti, stává se nesmrtelným. Jejich deska je jedna z nejlepších psychedelických alb hudebních věků. Líbivost The Beatles, surfovost The Beach Boys, ostrost Jimi Hendrixe, naléhavost The Rolling Stones, úpornost The Doors, ležérnost Boba Dylana, experimentálnost The United States Of America, sladkost The Hollies, celková až nedokonalá garážovost dělá z této desky svatý sběratelský grál. A to někteří výše jmenovaní na svá top alba teprve čekají. Poslechněte si řádně Pink Floydovskou 12 minutovou skladbu Tangerine Sunset. Konec hlášení.

Jak už to v hudebním byznysu chodí, deska v době vzniku nikoho neuchvátila (nepochopím). V jediné oficiální reedici vyšla 50 let od původního vydání obohacena o singly a rarity. Nenechte si ujít poslech této báječné desky.

Jay Borkenhagen – kytary, flétny, sitár, zpěv, z 90% autor hudby, Jacques Hutchinson – kytara, Rick Bieniewski – basa, Dean Nimmer – bicí, perkuse

Celé album

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com