The Deep – Psychedelic Moods (A Mind Expanding Phenomena) (1966) reedice 2007

Neskuteční borci z USA, jejich jediné album, které předznamenalo celou éru ve stylu “psychedelic” a “garage”. Historie říká, že deska byla nahrána 19.-20. srpna 1966 a vyšla v říjnu téhož roku. Všichni účastníci natáčení byli pod vlivem drogy zvané LSD, takže celá nahrávka je hyper psychedelická a halucinogenní. Slyšíme kytarové zpětné vazby, flétny, xylofon, banjo a řadu dalších podivných zvuků. Komerčně to nevyšlo a kapela skončila. Další delikatesy jsou k dispozici na internetu.

Písničkář Rusty Evans (1937-2015), známý také pod pseudonymem Marcus (zkuste jeho album z roku 1970),  David Bromberg (1945), folkař, který hrál na albech Boba Dylana, spolupracoval s George Harrisonem, Eagles atd. Proslavil ho hit Mr. Bojangles. Významný skladatel a producent Mark Barkan. Jeho hity známe v podání Connie Francis, Petuly Clark, Doris Day, The Monkees a také Manfreda Manna (Pretty Flamingo je píseň Marka Barkana).

Pink Floyd, Velvet Underground, 13th Floor Elevators, Blues Magoos – to všechno teprve přijde. The Deep byli první psychedelici a je to už více než 50 let, přátelé.

 1. Color Dreams
 2. Pink Ether
 3. When Rain Is Black
 4. It´s All A Part Of Me
 5. Turned On
 6. Psychedelic Moon
 7. Shadow On The Wall
 8. Crystal Nite
 9. Trip No. 76
 10. Wake Up And Find Me
 11. Your Choice To Choose
 12. On-Off – Off On

Celá deska:

Spotify:

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com