Tiché lodi – Mezi námi (2020)

Tiché lodi se vracejí po pěti letech s druhým albem. Zatímco s debutem Časy vody pomáhal houslista Roman Cipísek Cerman, Mezi námi už si natočil olomoucký písničkář René Müller zcela sám, jen s kytarou, hlasem a přiměřeným množstvím krabiček. Také vše složil a otextoval, lépe řečeno obásnil. Texty jsou na desce Mezi námi to nejzásadnější. V písních je odkaz Třešňákův, Plíhalův, Janotův, Mertův, Václavkův, Zajíčkův i Krylův. Ten ve své době národ burcoval a vyzýval k probuzení. Album vyšlo 9. září 2020, v hodně zvláštní a blbé době. Je to alternativní, intimní folk, polorecitovaný, minimalistický, sugestivní, expresivní, melodický, který nutí k zamyšlení.

Co bude až tady nebudu, kdo ptáky nakrmí, zalije zahradu, klíč od branky pověšený na hřebíku, jádra slunečnice v misce na kredenci, kdo popel vynese, světnici vyvětrá, co bude až tady nebudu?

Když prší z nebe, tak pláčou duše, schované v mracích, světýlka v dlaních, máš prý strach z výšek – tak ten mívám taky, závratě z výšek, bojíš se tmy. V záhybech šatů ukrýváš stíny, spirály času, pocity viny. Uprostřed věcí našli jsme věci, barevná peří, přízraky v kleci, máš prý strach z výšek……

 1. Chytali jsme sníh
 2. Řepčínský park
 3. Co bude
 4. Hvězda
 5. Bylo slyšet
 6. Když prší z nebe
 7. Syn bohyně noci
 8. Mluvila řeka
 9. Malý kluk
 10. Meruňkový sad
 11. Dny světla sečteny

Ukázky z alba Časy vody (2015)

Ukázky z tvorby skupiny Hynkovy zámky, které byl René Müller členem.

Komentáře: 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com