Vauxdvihl – To Dimension Logic (1994)

Metalové hudbě se na blogu příliš nevěnujeme. Dnes činím výjímku. Australská kapela Vauxdvihl vydala jediné album, k tomu dvě EP a slehla se po nich zem. Přitom časopis Rock Hard v roce 2010 zařadil To Dimension Logic na 6. místo mezi patnácti nejlepšími alby avantgardního a progresivního metalu. Na tvrdou muziku civilní a příjemný zpěv, hudebních nápadů na rozdávání. Při poslechu vás vůbec nenapadne, že album je “staré” 27 let. Zní jako žhavá novinka. A alba skupin Dream Theater, Fates Warning, Queensrÿche, Crimson Glory vám připadnou ve srovnání s To Dimension Logic taková nevýrazná a pobledlá. Vřele doporučuji, přátelé.

Fab Gallen – kytary, zpěv, Chris Delov – bicí, klávesy, Edward Katz – basa, klávesy, Frederic Leduc – kytara, mandolina, Stacy Handchild – sólo zpěv, Mark Van Nooten – cello (6), Kana a Rosemary Fraser – mluvené slovo (1, 6, 7)

Ke 20. výročí vydání alba (2014) vyšlo v rozšířené 2 CD verzi. Obsahuje obě EP. VOG (1998) a Siberian Church Recordings (2001). Spotify tuto lahůdku nabízí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com