Kraan – Porta Westfalica 1975 (2023)

Legendární německá jazzrocková a psych rocková kapela (téměř instrumentální) Kraan byla založena v roce 1970. Nejlepší jejich období bylo v první polovině 70. let minulého století se špičkovým albem Andy Nogger (1974), na kterém se zvukově podílel Conny Plank. V dubnu 2023 vyšel archivní živý koncert natočený 13. 7. 1975 ve městě Porta Westfalica v přírodním amfiteátru. Původní kvartet rozšířil klávesista Ingo Bischof ze skupiny Karthago. Vůbec první koncertní provedení dvou skladeb (Prima Klima, Luftpost), které se objevily později na právě dokončovaném studiovém albu Let It Out (1975). Po tomto albu odešel saxofonista Johannes Pappert a zvuk kapely se poté dost změnil. Zmizel občasný funkový nádech. Na Porta Westfalica samozřejmě nechybí jejich majstrštyk Kraan Arabia z debutového eponymního alba (1972). Velmi vydařený koncert.

Hellmut Hattler – basa, Peter Wolbrandt – kytary, zpěv, Ingo Bischof (1951-2019) – klávesy, Johannes „Alto“ Pappert – sax, Jan Fride Wolbrandt – bicí

Komentáře: 2

  1. Nejvíce ceněná jsou první dvě alba. Alba napěchované invencí a s undg feelingem, který se pak vytrácel, nicméně skupina excelovala dál až do zmiňovaného Let It Out.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com