Chat Noir – Elec3cities (2014)

V hudbě rád objevuji nové a neprobádané cesty. Tahle kapela je zářným příkladem. Pod francouzským názvem se skrývá italské trio hrající fantastický instrumentální elektronický jazz, ambient, komorní hudbu. A mnohem více. Deska vznikala takovým tím dneska zajímavým způsobem, že si nápady posílají přes internet. Každý totiž bydlí na jiném konci světa (Boston, Řím, Berlín).

Elec3cities (2014)

chat-noir-elec

  1. Avant Buddha
  2. Chelsea High Line
  3. Ninth
  4. Pearls
  5. Radio Show
  6. Peaceful
  7. Our Hearts Have Been Bombed
  8. Aspekt

Tohle album je jejich 5. studiovým a prvním pro zajímavý londýnský label RareNoise Records. Ten založili v roce 2008 dva Italové Eraldo BernocchiGiacomo Bruzzo. Pro všechny, kteří si myslí, že hrají hudbu mimo žánrové škatulky. Velmi záslužný čin.

Samozřejmě vřele doporučuji k poslechu celou jejich tvorbu .

Adoration (2006), Decoupage (2007), Difficult To See You (2008) a parádní Weather Forecasting Stone (2011). Tato muzika nadchne každého, kdo si oblíbil norské hudebníky Jaga Jazzist, Supersilent, Nils Pettera Molværa,  Arve Henriksena, Eivinda Aarseta nebo úchvatné anglické trio GoGo Penguin (mají “venku” letošní novinku s názvem Man Made Object).

K nerušenému poslechu a příjemným zážitkům vás zvou: Michelle Cavallari – piano, fx, Luca Fogagnolo – basa, kontrabas, theremin, fx a Giuliano Ferrari – bicí, fx. Ptáte se určitě, co to znamená to “fx”. To je živá i přednatočená elektronika, přátelé 😛

ukázka z alba Weather Forecasting Stone (2011)

ukázka z alba Difficult To See You

Ukázka z alba Decoupage

Tahle hudba mě baví fakt neobyčejně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com