Far Out – Nihonjin (1973) reedice 2009

Tahle super sběratelská rarita pochází ze země vycházejícího slunce a rozhodně by neměla uniknout vaší pozornosti. Jediné album této kapely. Na původním LP jsou dvě dlouhé skladby. Japonsky prezentovaná směs psychedelie, blues, minimalismu, space rocku. Zatímco první skladba “Too Many People” občas připomene hudbu Pink Floyd, zvláště dlouhé pasáže jsou podobné “Wish You Were Here“, které ale vyšlo až v roce 1975 (což Japonce velmi šlechtí), ve druhé polovině jsou riffy, za které by se nemusel stydět ani Tony Iommi!

Druhá skladba “Nihonjin” přináší originální orientální hudbu v plné parádě, že budete fascinováni. Z desky prostě čiší pohodička umocněná elektrickým sitárem, bambusovou flétnou, japonskými nihon bubny, vkusně a střídmě použitým moogem, hammondkami a nevtíravým zpěvem. Obal alba je považován za kultovní – na modrém podkladě na bílé šňůře na prádlo zavěšená bílá rukavice.

Kapelu dal dohromady multiinstrumentalista Fumio Miyashita, který o něco později založil další slavnou japonskou kapelu Far East Family Band. O jejich nejlepším albu jsem se zmínil zde .

Deska vyšla v několika reedicích i s bonusy a upraveným obalem. Zajímavostí této reedice z roku 2009 je to, že byla vyrobena pro label Phoenix Records v GZ Digital Media v Loděnici u Berouna.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com