Staré desky – 41. díl

Po kratší přestávce způsobené úpravou těchto stránek je připravena další várka neprávem opomíjených alb z hudební historie. Zeměpisně to jde takto: Itálie – Nigérie – USA – UK – Alžírsko – Francie. Tak pěkný předvánoční poslech.

Acid Group – Dedicato (1975-1977)

dedicato

Podle názvu to nevypadá, ale jedná se o italskou, dávno neexistující acid psych rockovou kapelu. Moc info o nich není k dispozici, ve své době prý hodně koncertně aktivní, ale studiové album jim nikdy nevyšlo. Z archivních nahrávek sestavená deska vyšla poprvé v roce 1998 a a později v roce 2000. Výborné, obskurní a vřele doporučuji, ovšem žádné italské slaďoučké Cinzano to není!!

Asiko – Take A Trip With Asiko (1977)

asiko

Sedmičlenná nigerijská kapela vás zve na trip, tak neváhejte ani chvíli. Skvělý afro-funk-jazz-soul. Pod názvem Asiko Rock Group najdete jejich debut, na kterém jsou i disco náznaky.

 Sky-dog – Just Want To Make You Happy (1974)

“Skydog” byla přezdívka skvělého amerického kytaristy Duane Allmana (1946-1971) ze slavných The Allman Brothers Band. Sky-dog z americké Georgie založili počátkem 70. let bratři Tommy Gordon Landshaw a Johnny Parish Landshaw a hudebně nemají  s jižanským rockem nic společného. Jejich jediná deska se nese v duchu hippie-psychedelic rocku. Ukázku jsem našel jedinou.

Lucifer – Big Gun (1972)

Luciferů je v hudebním světě celá řada. Pod tímhle Luciferem je podepsaný anglický rocker Denys “George”Irving (1944-1976), který natočil famózní proto-garage-stoner-computer-rockové album. Ještě v témže roce vydal podivný soundtrack Exit a tím jeho diskografie končí. Na CD s jiným obalem vyšlo v roce 2006.

 Rahmann – 1979

Jediné album vynikající alžírské kapely, kterou vedl mladík jménem Madamad Hadi. Jeho kytaru možno slyšet na albu NicoDrama Of Exile. V roce 1972 vypomáhal při koncertech skupiny Magma a její hudební vliv je na desce jasně zřejmý. Jazz, zeuhl, etnické prvky, exotické nástroje (oud, buzuki, snitra, darbuka). Na basu Gérard Prevost (např. kapela ZAO, Heldon atd.), na housle Didier Lockwood (Magma, ZAO, Clearlight, Surya, úspěšná sólo kariéra). Naprosto výstavní a excelentní deska.

Ilitch – Periodik Mindtrouble (1978) a 10 Suicides (1980)

Pod naprosto šíleně radikálním projektem se skrývá francouzský multiinstrumentalista (také fotograf) Thierry Müller. Jeho první dvě alba, to je směs elektroniky, minimalismu, avantgardy, experimentu a zvukové progrese. Po mnohaleté odmlce vydává svá díla dodnes, poslední s názvem Un Jour Comme Tant D’Autres vyšlo v roce 2011. Tady jsou všechna slova zbytečná, nutno slyšet!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com