Lucky Peterson – Long Nights (2016)

LUCKY PETERSON (1964) je vynikající americký černošský kytarista, prvotřídní zpěvák, klávesista, skladatel, umí i na bicí, basu a lesní roh. Kdo má v oblibě moderní blues, soul, r&b, gospel, tak by tohoto chlapíka neměl opomenout.

l-petersonTo máte tak, když se narodíte do dobré rodiny. Jeho otec James byl známý bluesový zpěvák a majitel nočního klubu The Governor´s Inn v Buffalu. Zde se scházeli taková jména jako Muddy Waters, Jimmy Reed, Bill Doggetta, Jimmy Smith, Buddy Guy, Willie Dixon. A malý Lucky s nimi řádil na pódiu a ještě pořádně neuměl mluvit. Své první album natočil ve svých 5 (!!!) letech v produkci právě Willie Dixona.

V pozdějších letech hrál s kdekým. B.B. King, James Cotton, Albert Collins, Etta James, Mavis Staples – jen namátkou. Ve své tvorbě uctívá všechny velikány, s kterými se v mládí potkal a měl tu čest s nimi hrát.
Na albu Move (1998) je cover verze slavné Princovi “Purple Rain”.

Album Double Dealin´ (2001) bylo nominováno na cenu Grammy.

Na albu You Can Always Turn Around (2010) je cover verzí hned několik, Gil Scott-Heron, Curtis Mayfield, Tom Waits nebo Lucinda Williams.

I´m New Here (Gil-Scott Heron cover)

Trampled Rose (Tom Waits cover)

Letošní novinka s názvem Long Nights je parádní a vynikající porce pravého nefalšovaného delta blues.

lucky-peterson

 1. Is It Me
 2. Waiting On You
 3. Long Nights
 4. Be Your Man
 5. Wasting My Time
 6. Mad As A Man Can Be
 7. Never Coming Back
 8. Repo Man
 9. Six O’clock Blues
 10. Erline
 11. Feeling They Call The Blues

Lucky Peterson – kytara, dobro, piano, zpěv, Jonathan Fisher – akustická basa, Kelyn Crapp – doprovodná kytara, Jamil Byrum – bicí

Spotify:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com