Flux Of Pink Indians – diskografie

Dnes představím dost neznámou britskou kapelu, která fungovala v letech 1980 – 1987 a vydala pouhá tři alba. Každé je úplně z jiného soudku. Flux Of Pink Indians. To první z roku 1983 má název  Strive To Survive Causing Least Suffering Possible & Neu Smell (v reedici obohaceno o EP Neu Smell, původně vydáno 1981, obsahuje něco jako hit Tube Disasters). Hudebně naprosto ulítlý anarcho punk, post punk.

Druhé album s všeříkajícím názvem The Fucking Cunts Treat Us Like Pricks vyšlo v roce 1984 jako 2 LP. Jedna z největších šíleností hudebních rockových dějin. Vrtačky, krkání, křik, kvílející kytary, avantgarda, noise, zpěv, nezpěv, mluvené slovo, trubky, píšťaly, zvonky, textově o násilí. V době vzniku bylo na mnoha místech v Anglii zakázán prodej a to kvůli právě kvůli textům a pak kvůli “krásnému” obalu.

Postupně docházelo k personálním změnám a zkrácení názvu na Flux. Jejich poslední album Uncarved Block (1986) je úplně o něčem jiném, než předcházející dvě alba. V produkci poměrně známého Adriana Sherwooda slyšíme pravěký dub, elektroniku, tribal, experiment a hudbu, která vás v pohodě roztancuje. Slušný zpěv, žádný křik. Tak taková byla jedna britská, u nás neznámá kapela, která prošla unikátním hudebním vývojem. Krásný poslech všem.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com