Oxomaxoma – En El Nombre Sea De Dios (1990)

Jedna z nejzajímavějších, ale zcela neznámých mexických kapel. Oxomaxoma. Vznik koncem 70. let minulého století, ale první kazetu vydali až v roce 1990. Jedná se o nahrávky z let 1980-1989. Neskutečná směs zeuhlu, industrialu, RIO, avantgardy, mluveného slova, experimentu, progrese. Starodávné aztécké nástroje, různé píšťaly, šamanské bicí, rituální motivy, perkuse, nádobí, dřevěné dýmky, hračky, mandolina různé samply a podivné zvuky. Pro příznivce Plastiků, Henry Cow, Univers Zero, Art Zoyd atd. Špatně se to shání, ale poslouchá se to náramně.

Oxomaxoma En el Nombre sea de Dios album cover

  1. En el Nombre Sea de Dios (1982)
  2. Deja de Chingar Pendeja (1980)
  3. La Flor Blanca (1981)
  4. Naufragios y Demoliciones – Parte 1 (1988)
  5. El Unicornio 13 (1988)
  6. La Conjuración de los Cuatro Arcángeles (1988)
  7. El Concilio Chamán en la Tierra de la Niebla (1989)

José Alvarez B. – trubka, hlasy, perkuse, Victor Rodríguez Gomez – housle, klarinet, hlasy, Miguel A. Pérez Becerra – perkuse, hlasy, Arturo N. Romo P. – kytary, mandolina, flétny, hlasy, perkuse, trombatron. Hosté:  Arturo Meza – syntezátory, perkuse, hlasy, Juan Wolfgang Cruz  – cello

1 komentář

  1. Vynikající! Přesně tyhle nahrávky mám tak rád!…Vůbec celá mexická prog a nezávislá scéna asi není probádaná, třeba v knižní podobě nějaká encyklopedie – to by byla porce potravy!!! ( nebo něco je???)
    (Pozn. Věčná škoda, že to namísto cd není na LP!!! CD kultura není nic pro mě, nejsem robot ani cyborg – tudíž raději ty MC než vrabce v hrsti….ale někdy se svítit nedá.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com