Radio Kali-no-grad

Naladili jste správný vlnový rozsah XXL.FM a zahrajeme si na peknú alternativnú notečku.

Robert Smith a The Cure nás hudbou léčí už hodně dlouho. 22.10. 2016 měli koncert v Praze, na kterém jsem nebyl. A tak si dáme z parádního alba Disintegration (1989) živák “Pictures Of You“.

King Crimson, to je neuvěřitelné, ale zmiňuji je tu snad úplně poprvé. Novinka asi jen tak nevyjde, tak z live alba Radical Action (To Unseat The Hold Of Monkey Mind), natočeného v roce 2015 a vydaného letos v září si dáme klasiku Starless, původně z alba Red (1974). Koncert 14.9. 2016 v Praze jsem propásl.

Hidden Orchestra, skotská nu jazzová, post rocková a elektronická kapela s půvabnou houslistkou a klávesistkou Poppy Ackroyd. Jejich koncert jsem si 18.11. 2015 v pražském Roxy krásně užil. Dáme si Seven Hunters z alba Archipelago (2012).

20.2. 2015 jsem nechyběl v pražském Lucerna Music Baru na svém oblíbenci Marku Laneganovi. Bývalý frontman skupiny Screaming Trees má velmi bohatou a pestrou kariéru a jeho nakřáplý baryton je skvělý. I Am The Wolf na koncertě zazněla jako předposlední, je z alba Phantom Radio (2014).

Lisa Gerrard, také o ní se zmiňuji na blogu poprvé. Vynikající australská zpěvačka s uhrančivým kontraaltem je známá zejména z kapely Dead Can Dance, ale i mnoha dalších projektů (Klaus Schulze, Patrick Cassidy, Pieter Bourke). Z jejího zatím posledního sólového alba Twilight Kingdom (2014) si poslechneme Our Kingdom Came.

Tak zase někdy na slyšenou, přátelé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com