Staré desky – 38. díl

Přiblížil se víkend, večery jsou dlouhé, tak ať máte co poslouchat, aneb další pokračování seriálu o starých deskách, přátelé.

BLO – Chapter One (1973)

chapterone

Tři kluci z Nigérie a jejich první album, úžasné, velmi vzácné a hodně oblíbené, Afrikou nasáklé, acid-psych-rock- funkové. Název si zvolili podle počátečních písmen. Kytarista Berkley Jones, bubeník Laolu Akintobi, basák Mike Odumosu (objevil se také v kapele Osibisa). Do roku 1979 vydali ještě 4 alba, ty jsou ale více funky.

AG a.m. – Erinnerungen An Eine Positive Phase (1977)

agam

Plný název čtyřčlenné skupiny zní Arbeitsgemeinschaft Ante Meridiem. Další z mnoha německých šíleností a jejich jediné album. Od folku přes blues k psychedelii, německy nebo anglicky o politice.

Música Urbana – 1976

musica-urbana

Katalánská jazz rocková, instrumentální a hodně ovlivněná tradiční španělskou hudbou. To je Música Urbana, jedna z nejlepších španělských skupin, která kromě tohoto debutu vydala ještě skvělé album Iberia (1978). Basák Carles Benavent později hrál s Paco de Luciou a Chickem Coreou. Hodně saxů, fléten, klarinetů, trubka, křídlovka, pikola, středozemní nálada a vůně oliv. Nádhera.

Sleepy John – 1970

cleepy-john

Výrazné hammondky, ostré kytary, zajímavý zpěv a jediné album těchto heavy-prog Američanů. Z jejich hry byl u vytržení sám Frank Zappa, zval je na turné, bohužel k tomu nikdy nedošlo. Fakt pěkně rychlá jízda!

Sister Irene O´Connor – Songs To Ignite The Spirit: Fire Of God´s Love (1973)

sister

I řádové sestry mohou vydávat alba! Australské jeptišky jsou toho krásným důkazem. Na albu se podílí také sestra Marimil Lobregat. Ta pracovala v Katolickém audiovizuálním centru jako nahrávací technik. Natočeno v klášteře Homebush nedaleko Sydney. V textech náboženská tématika, akustická kytara, bicí automat, piano, syntezátory, éterický zpěv. Psychedelie naprosto špičková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com