Radio Kali-no-grad

Vítám vás na vaší oblíbené frekvenci XXL. FM, nejlepší to rádio široko daleko. Dnes začnu slavným Neilem Youngem, kterého na blogu zmiňuji možná poprvé. Ostuda. Neil chystá na prosinec nové album, 37. studiové, s názvem Peace Trail. My si poslechneme parádní živák Cortez The Killer z desky Weld (1991), původně vyšlo na skvělém albu Zuma (1975).

Robbie Robertson (1943), kanadský zpěvák, kytarista, skladatel, který už navždy bude spojován s vynikající kapelou The Band. V roce 1987 vydal své první sólo album, na kterém se podíleli zvuční muzikanti (Manu Katché, Tony Levin, Daniel Lanois, Peter Gabriel, celá kapela U2, Terry Bozzio a další). Z vynikající desky vybírám úvodní skladbu Fallen Angel.

Kultovní a trošku kontroverzní slovinská (dříve jugoslávská) skupina Laibach toho má za sebou hodně. Asi je nošením otýpky s dřevem do lesa, ale připomenu třeba alba Nova Akropola, Opus Dei, Krst pod Triglavom, Let It Be s předělávkami The Beatles, Sympathy For The Devil a covery The Rolling Stones a tak dále. Trošku na pohodu si dáme z jejich posledního alba Spectre (2014) cover amerického bluesmena Blind Lemon Jeffersona See That My Grave Is Kept Clean, kterou svého času hrál kde kdo (Dylan, Mavis Staples, Lou Reed, B.B. King, Diamanda Galás atd). Co se dá udělat z klasického texas blues si můžete právě teď poslechnout.

A tady je origoš Blind Lemon Jefferson v roce 1927. Neuvěříte!

New Order, pohrobci slavné skupiny Joy Division. Jejich první album se jmenuje Movement (1981), naladil jsem píseň Dreams Never End. 

The Church, velmi, velmi slavní Australané, kteří vydávají desky dodnes, poslední v roce 2014 (Further Deeper). Mám slabost pro jiné jejich album – Starfish z roku 1988, velký hit s názvem Under The Milky Way právě pouštím.

Na závěr jednu klasiku. Američtí heavy metalisté Disturbed mají na svém zatím posledním albu Immortalized (2015) cover Simona & Garfunkela The Sound Of Silence. Tím se pro dnešní večer loučím a zase někdy na slyšenou, přátelé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com