Skeleton Crew – Learn To Talk/The Country Of Blinds (1990)

Skupin s názvem Skeleton Crew je několik. Původní dvě desky této kapely na jediném, trochu upraveném CD. Tři výrazné hudební  a kreativní individuality se scházejí v této interesantní skupině působící v letech 1982-1986. Na natáčení druhého alba se podílel Tim Hodgkinson, bývalý člen kapely Henry Cow. Hráli avantgardní rock, jazz, volnou improvizaci a experimentální muziku. Trošku náročnější na poslech, ovšem spojení poměrně netradičních nástrojů zní parádně.

Tom Cora (1953-1998)

tom-cora

Američan a světoznámě uznávaný hráč na violoncello. Člen skupin Curlew, Third Person, spolupracoval s kdekým, mimo jiné také s Ivou Bittovou.

Fred Frith (1949)

fred-frith

Anglický multiinstrumentalista a improvizátor, velmi pracovitý, jeho diskografie je námět na samostatný příspěvek. Člen kapely Henry Cow, Art Bears, Material, Massacre a celá řada dalších aktivit. Údajně se podílel na 400 albech.

Zeena Parkins (1956)

zeenaparkins_nov2009

Americká harfenistka, akordeonistka, klávesistka. Spolupracovala např. s Björk, Johnem Zornem, skupinou News From Babel atd.

skeleton-1990

Learn To Talk

 1. Que Viva / Onwards And Upwards
 2. The Way Things Fall (Back Apart)
 3. Not My Shoes
 4. The Washington Post
 5. We’re Still Free
 6. Victoryville
 7. Learn To Talk
 8. Factory Song
 9. It’s Fine
 10. Zach’s Flag

The Country Of Blinds

 1.  The Country Of Blinds
 2.  The Border
 3. The Hand That Bites
 4. Dead Sheep
 5. Bingo
 6. Man Or Monkey
 7. Foot In Hole
 8. Hot Field
 9. The Birds Of Japan
 10. You May Find A Bed

Tom Cora – cello, akordeon, basa, bicí, zpěv, Fred Frith – kytara, basa, housle, bicí, zpěv, Zeena Parkins – harfa, akordeon, organ, perkuse, zpěv

Na respektovaném labelu Tzadik (zakladatel je známý John Zorn) vyšlo v roce 1999 2 CD Hallelujah Anyway – Remembering Tom Cora. Pocta skvělému muzikantovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com