Staré desky – 36. díl

Volným tempem kráčíme k dalšímu setkání a poznávání starých (polo)zapomenutých desek.

Sloche – J’un Oeil (1975)sloche

Frankofonní Kanaďané z Quebecu a jejich debutové album. Progresívní jazz rock funk fusion ve stylu canterbury scene. Druhé a poslední jejich album nese název Stadaconé (1976) a je stejně kvalitní, jako debut.

Resa – Cozy Square (1975)

resa

Švédskou jazz rockovou instrumentální kapelu vedl známý pianista a klavírista Harald Svensson. Hrál v kapele Egba, stejně jako kytarista Jan Tolf. Jejich druhé a poslední album se jmenuje Lycklig Mardröm (1980) a je rovněž výborné. Zní to hodně “americky”.

Soho Orange – 1971

soho-orange

Jediné album skotské heavy prog rockové kapely, které se v době vzniku vůbec nevydalo, pásky se objevily až koncem 80. let někde v kůlně. Zaplaťpánbůh za to. Šťavnaté a výživné!

https://youtu.be/C_5A2RUWDQ4

https://youtu.be/5sVVBvCGvyM

Forever More – Words On Black Plastic (1970)

forever-more

Další skvělá partička ze Skotska. Trocha rocku, jazzu, folku, psychedelie, brass rocku. Jejich dvojka Yours Forever More (1970) je jejich labutí písní. Škoda. Obě desky vycházejí na jednom CD (2007). Alan Gorrie za pár let založil slavnou bandu Average White Band.

Ose – Adonia (1978)

ose

Jednodesková francouzská elektronicky ambientní záležitost. V hlavní roli klávesista Richard Pinhas (např. kapela Lard Free nebo Heldon).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com