Staré desky – 103. díl

….připraveno…poskládáno…račte objevovat a poslouchat….po stotřetí.

Die Gesunden – 1982

Německé synthwave, minimal, electro duo se svým jediným albem. Jedni z důležitých představitelů Neue Deutsche Welle. V kapele se občas mihnul jakýsi Tommi Wydler, vlastním jménem Thomas Wydler, později známý působením v Nick Cave And The Bad Seeds. Na CD od roku 2013.

Bernard Vitet & Hélène Sage – Supposons Le Problème Résolu (1984)

Jediné hudební spojení francouzského trumpetisty (1934-2013) a francouzské herečky, skladatelky, zpěvačky, režisérky. Experimentální free jazz špičkové úrovně. Deska zatím bez reedice. Fantastické!

Genesis P-Orridge & Stan Bingo ‎- What’s History (1983)

Genesis P-Orridge – velmi známá postava hudebních dějin. Throbbing Gristle, Psychic TV a další. Daniel Landin alias Stan Bingo se na albech výše uvedených skupin rovněž podílel. Jejich jediné společné album  je experimentální industrial, který vyšel na CD v roce 1990.

The Lo Yo Yo – Extra Weapon (1985)

Název anglické kapely podle skladby Cpt. Beefhearta z alba Clear Spot (1972) “Low Yo Yo Stuff”. Jejich desku produkoval Charles Bullen (This Heat). Skupina smíšená, střídající se ženské a mužské vokály, občas housličky, cello, harmonium, zvony, saxy. New wave, no wave, punk, reggae, dub, rock. Příjemná deska!

The Viola Crayola – Music: Breathing Of Statues (1974)

Jediné album americké kapely, kterou založili bratři Anthony a Ron Violové. Slibně našlápnutá kariéra skupiny bohužel skončila smrtí Anthonyho při autonehodě koncem roku 1974. Naprosto famózní instrumentální progresívní jazz rock fusion. Reedice vyšla v roce 2005. Excelentní!!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com