Staré desky – 104. díl

Pět nadčasových alb, které to ale v době vzniku netuší. A neví to dodnes. Proč? Neví nikdo….

The Ghoulies – Dogged By Dogma (1982)

Jednodesková kapela, která vznikla jako “z nouze ctnost”. Přitom samá slavná jména canterbury scene. Dave Stewart (m.j. Egg, Khan, Uriel, Hatfield And The North…), Pip Pile (1950-2006, Gong, National Healt,  Soft Heap…). K tomu ženský zpěv (Elaine Morgan). a mužský zpěv (Charlie Summers). Jedna z těch nejvíce opomíjených a zapomenutých alb canterbury. Zatím bez reedice.

Carpineta – 1978

Kravské zvony, hluk, křik, nemelodičnost, rozladěnost nástrojů. Italové z Kalábrie fungující v období 1970-1978 a jejich jediné album. Alternative jazz rock, folk, abstract, avantgardní italské ethno. Nadčasovka jak hrom, která na reedici čeká. Francesco Fortunato kytary, mandolína, Roberto Leonetti klávesy, akordeon, Mario Lauria saxy, flétny, klarinet, dudy, Francesco Tarantino basa, Franco Bozzi bicí a kravské zvonky.

Jukka Hauru & Superkings – Pop-Liisa 2 (1973)

Album natočené živě na jeden zátah v říjnu 1973. Jukka Hauru, vynikající finský jazzrockový kytarista. A s ním první finská pětka neboli Superkings: Olli Ahvenlahti piano, Vesa Aaltonen (např. Tasavallan Presidentti, Made In Sweden), bicí. Heikki Virtanen basa. Ve Finsku velice uznávaný muzikant.  Juhani “Jupu” Poutanen perfektní houslista, který tvrdí muziku. Reino Laine. Další známý finský hudebník, skladatel a hlavně perkusionista. S popem nemá tahle deska nic společného. Pop-Liisa je fenomenální instrumentální jazz rock fusion. Reedice v roce 2016 ve verzi LP.

The Reflections – Slugs And Toads (1981)

Jednodesková superskupina s názvem, který má mnoho skupin a je matoucí. O koho se jedná? Mark Perry, Dennis Burns (Alternative TV), Karl Blake (mnoho kapel, např. Lemon Kittens),  Nag (např. The Door And The Window). Obal alba má na svědomí svérázná umělkyně Danielle Dax. New wave, art rock, prog rock, post punk? Každopádně skvělá deska. Reedice v LP verzi. Fantazie!!

 

Martin Davorin Jagodic – Tempo Furioso (Tolles Wetter) (1975)

Chorvatský pedagog, skladatel převážně filmové hudby (1935). Pro svojí radost si vydal jediné album. Natočil ho v Itálii a nastavil laťku všem svým kolegům tak vysoko, že ji nikdo nikdy nepřekonal.  Avantgarda, elektronika, experiment, musique concrète. Mnoho let žije ve Francii. Nutno slyšet! Excelent!

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com