Staré desky – 2. část (progresívní rock)

Pět alb a pět skupin, které byly v nesprávný čas na nesprávném místě, a to zcela jednoznačně. Každá z těch kapel nahrála jediné album a mizí v nenávratnu. Vy máte možnost je právě teď objevit. Hudebně se jedná o progresívní psychedelický rock, někdy space rock, symphonic rock, art rock, prog folk.

Polyphony – Without Introduction (1971)

polyphony

Za první  starou deskou se podíváme do Virginia Beach v USA. Bylo jich pět, deska obsahuje 4 skladby o stopáži 37 minut. Nádherný a objevný psychedelic rock. Keith Emerson tuhle desku asi hodně poslouchal. Nebo to bylo obráceně? Podíváte-li se na vcelku prestižní stránky progarchives, zjistíte, že bodové hodnocení je nadprůměrných 4,03 pt.

Mirthrandir – For You The Old Women (1976)

mirthrandir

Zastavení druhé, zase USA, tentokrát New Jersey. Jedno z nejpozoruhodnějších a nejlepších progresívních alb americké historie. Šestičlenná kapela, hodně flétny, trubky, 5 skladeb. Progarchives dává 3,94 pt.

Strange Days – 9 Parts To The Wind (1975)

strange-days

Čtyřčlenná anglická kapela a 6 skladeb v duchu nejlepších desek Supertramp, 10cc, Gentle Giant a podobně, ovšem s větší porcí folku. Klávesák Eddie Spence odešel do Gary Glitter Bandu. Bubeník Eddie Mc Neill zase do kapely Illusion. Progarchives 3,81 pt.

Pollen – 1976

pollen

Tohle je parádní rarita. Kdybych žil v kanadském Quebecu, určitě bych si kapelu nenazval Pollen. Já ale nejsem Jacquest Tom Rivest, který tuhle skupinu založil v roce 1973. Čtyři kluci a bezejmenná placka z roku 1976 se 6 skladbami. Zpěv francouzský, což může působit jako podobnost se skupinou Ange. Progarchives skvěle – 4,13 pt.

Travis – Shine On Me (1972)

travis

Travis, Travis, hm, jakápak stará deska, řeknete si. Tohle nejsou ti staří známí skotští indies rockeři, ale jednodesková UK záležitost. Jméno nesou podle svého zakladatele, zpěváka a kytaristy Paula Travise. Psychedelic prog folk rock.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com