Staré desky – 29. díl

Rarity, rarity a zase rarity, to je to, oč tu běží. O tom je další část starých desek.

Morita Doji – Goodbye (1975)

morita-doji

Velice záhadná a tajemná postava hudebního světa, která si soukromí úzkostlivě střežila a tvář neustále zakrývala tmavými brýlemi. Japonka Morita Doji (1952) hrála psychedelický folk s kytarou, klavírem, cellem, houslemi, flétnou. Zpívala svým mateřským jazykem. Aktivní byla v letech 1975-1983 a pak se stáhla do ústraní. Její debut je emotivně ovlivněn ztrátou blízkého přítele. Zkuste i další alba Mother Sky (1976), A Boy (1977), nebo Nocturne (1982).

John Van Rymenant – Memory Stop (1982)

rymenat-lepsi

Málo známý belgický progresívní saxofonista (1950). Působil např. v kapele Waterloo a natočil s nimi jejich jediné album First Battle (1970).  Sax hraje na “Memory Stop” podružnou roli, spíše se jedná o musique concrete, elektroniku, experiment a plno netradičních zvuků. Ještě natočil desku Scan Lines, na které se podílel americký houslista Michael Galasso.

Mother Night – 1972

mother-night

Nevím, jestli si název zvolili podle novely Kurta Vonneguta z roku 1961, každopádně jediná deska americké party z New Yorku je výborná. Směska soulu, funku, blues, latin rocku. Album mělo obrovský úspěch, ovšem kapela se rok po vydání rozešla. Basák Val Burke natočil později se Spooky Tooth album The Mirror (1974), kytarista a zpěvák Eddie Martinez toho stihl taky hodně (David Lee Roth, Meat Loaf, Run D.M.C, Robert Palmer atd.).

Mother Superior – 1975

motherupperior_465_467_int

4 anglické dámy a jejich jediné album. Někdy je chybně označováno jako “Lady Madonna”. Ano, na albu je tento cover od The Beatles. V Anglii nikdy nevyšlo, vydavatelé se nějak připosrazili, nenašli odvahu, přitom se jedná o excelentní prog rockovou desku, která v době vzniku vyšla jen ve Švédsku. Jackie Badger basa, Audrey Swinburne sólo zpěv, kytara, Lesley Sly sólo zpěv, klávesy a Jackie Crew bicí.

Absolute Elsewhere – In Search Of Ancient Gods (1976)

absolute-elsewhere

Jednodeskový projekt anglického producenta, flétnisty, pianisty Paula Fishmana, aneb představy Ericha von Dänikena v instrumentální, experimentální, space prog rockové hudební podobě. Na bicí proslulý Bill Bruford.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com