Staré desky – 43. díl

Nepravidelně pravidelný nekonečný seriál má své nové pokračování. Půjde-li vše podle stanoveného plánu, můžeme se na přelomu let 2017-2018 dočkat 100. dílu, přátelé. Přeji nerušený poslech.

Kathy McCord – New Jersey To Woodstock (2 CD) 2010

Americká zpěvačka z New Yorku (1952-2015), někde na pomezí folku, soulu, funku, rocku i popu. Nikdy jí necinklo, i když její bratr byl celkem úspěšný zpěvák Billy Vera. Z hudebního byznysu odešla a věnovala se malbě. Za svého života vydala jen 2 desky, bezejmenné v roce 1970 a “Baby Come Out Tonight” (1979). V roce 1970 natočila 16 autorských písní, které poprvé vycházejí na tomto 2 CD spolu s prvním albem. Záhadou je, kde sehnala všechny ty slavné muzikanty k natáčení. Harvey Brooks na basu. Nahrával s Dylanem “Highway 61 Revisited“, s Doors “The Soft Parade”, s Milesem Davisem alba “Bitches Brew” a “Big Fun”. Paul Harris na piano. S ním natáčel třeba Stephen Stills, Nick Drake, Grace Slick, Bob Seger. Jazzový flétnista a saxofonista Hubert Laws (Quincy Jones, Aretha Franklin, Gil Scott-Heron, Chet Baker). Skvělý jazzman, hráč na trombón, aranžér Don Sebesky (Wes Montgomery, Freddie Hubbard, George Benson). Jazzové bubenické eso Ed Shaughnessy (Billie Holiday, Count Basie, Charles Mingus). Kytarista a pozdější politik John Hall (Janis Joplin, Taj Mahal, Bonnie Raitt, Jackson Browne). Kathy zemřela 28.10.2015 na rakovinu.

Orient-Express – Cocktail Molotov (1985)

Francouzské avant-zeuhl duo. Piano, basklarinet a hlasy Pascale Jakubowski (1960). Později skládala hudbu scénickou, elektroakustickou, soudobou vážnou a dostala řadu ocenění. Erik Baron basa. Několik hostujících hudebníků z podobně zaměřené skupiny Delta Ensemble. Původně vyšlo jen na kazetě, reedice s několika bonusy existuje ve formě CD-r z roku 2015. Pro připravené posluchače a příznivce skupin Magma nebo Henry Cow.

Zippo Zetterlink – In The Poor Sun (1979)

Jednodesková záležitost z Hamburku, pod kterou se skrývá tajemný muž Wolfgang Orschakowski. Nahrávky z pravěku krautrocku (1969-1971), acid psych blues rock, něco živě, něco ve studiu. Pod svým pravým jménem vydal album “Story About Soul Recordings Tonight” (2010), nahráno v letech 1969-1974.

Sheshet – 1977

6 Izraelců a jejich jediné album. Vůdčí osobností byl flétnista Shem-Tov Levi. Skvělý eclectic progresívní jazz rock fusion s židovskými motivy a ženským hebrejským zpěvem (tehdy mladičká Yehudit Ravitz-později vydala řadu sólo alb), který dává albu neopakovatelné kouzlo. Deska se téměř neprodávala a kapela se rozešla. Ke 30. výročí vydání alba vyšla rozšířená 2 CD reedice.

Smoke Rise – The Survival Of St. Joan (A Rock Opera) 1971

První americká rocková opera v historii! Inspirováno osudem Johanky z Arku. Kapelu založili tři bratři Ruffinové (Gary-kytara, Stan-bicí a Hank-klávesy), na basu Randy Bugg. Je to jejich jediné album. K pochopení složitého příběhu je nutno pozorně číst příbalový leták. Představení se hrálo i na Broadwayi, v hlavní roli F. Murray Abraham, kterého známe jako Salieriho z Formanova fantastického filmu Amadeus. Na CD existuje pouze neoficiálně.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com