Staré desky – 47. díl

Připravil jsem šest starých a zapomenutých alb, která můžete právě teď objevit. Přeji pěkný poslech.

Session – Unikuva (1974)

Finská jednorázová sešlost z města Kouvola. Progresívní rock, místy jazzrock zpívaný finsky. Původních pár LP se prodávalo velmi draho, záznam se dlouho válel někde v archivu, na CD v roce 2010. Vynikající!!

Abraxis – 1977

Pětice Belgánů z Bruselu a jejich jediná deska. Muzikanti působili i v dalších belgických kapelách (Cos, Pazop, Waterloo). Instrumentální fusion výborné kvality. Na CD až v roce 2015.

Michel Moulinie – Chrysalide (1978)

Přišel, nahrál, odešel. Nejsou žádné dostupné informace o tomto francouzském multiinstrumentalistovi, který si celou desku nahrál sám (kytary, housle). Akustické, ambientní, experimentální, progresívní a fantastické. Na CD neoficiálně.

Ricordi D´Infazia – Io Uomo (1973)

Italská pětice z města Brianza a jejich jediné půlhodinové koncepční album v progresivně rockovém stylu o vzniku lidské civilizace. Italský zpěv.

Svenska Löd AB! – Hörselmat (1971)

Vynikající instrumentální směs jazzu, funku, blues, rocku v podání švédské skupiny. Hodně dechových nástrojů, na kytaru jeden z nejlepších severských kytaristů Jane Schaffer. Původně vyšlo jen 200 LP, na CD od roku 2011 v japonské verzi. Nic jiného nevydali.

Edgewood – Ship Of Labor (1972)

Rocková šestice z Memphisu v USA a jejich jediná deska. Progresivní rock s vynikající trojicí zpěváků (David Beaver, David Mayo, Pat Taylor). Pro příznivce Kansas nebo Ambrosia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com