Staré desky – 55. díl

K pohodové velikonoční náladě nabízím dalších 5 raritek ze zaprášeného hudebního archivu. Přeji všem pěkný poslech.

Rainman – 1970

Totálně neznámé a famózní. To je Holanďan Frank Nuyens a jeho band. Psych jazz-folk-rock. A úžasný. Nic jiného od něj nevyšlo a nic o něm není známo. Na albu je cover Tima Hardina Don´t Make Promises.

Yellow – 1975

Džapončíci se svým famózním jazz rock fusion. Naprosto excellent. Dvojka Vibration je živák a už to není ono.

Darius – 1969

Zpěvák, kytarista a skladatel, vlastním jménem Robert Joseph Ott. Tajemná postava americké psychedelické éry 60. let. Album je emocionální směsí rocku, blues, funku s určitým vlivem kapely Cream. V roce 1974 měl vážnou autonehodu a 6 let se dával zdravotně do pořádku. Druhé album vydal až v roce 2002, obsahovalo materiál z let 1967-1971. Zemřel v srpnu 2006.

Time – 1972

To není nic z UK, ale z YU, dnes bychom řekli z Hrvatske, rovnou ze Záhřebu. Je to perla progresivního rocku, zapomeňte na Bijelo Dugme. Indexi…V Jugině vládly kapely jako Drugi Način, Nepočin, Time a další. Dado Topić jako zpěvák, Tihomir Pop Asanović – klávesy, ti této kalepe dali pravou tvář a ksicht. Parádní deska!!

Flute And Voice – Imaginations Of Light (1971)

Další důkaz o tom, že i krautrock může mít celou řadu nečekaných podob. Jedná se o německé duo, které se dalo dohromady v roce 1970 v Mannheimu. Důležitou roli v jejich oroginální tvorbě hraje indický sitár. Hudebně je to inovativní, akustický, avantgardní minimal-ambient-folk-rock-jazz.

Hans “Flute” Reffert – kytary, flétna, dobro, Také autor všech obalů alb. Hans “Voice” Brandeis – sitár, zpěv, kytary, basa. Imaginations Of Light je jediné album, které vyšlo za jejich kariéry, na CD až v roce 2006. Druhá deska Hello Rabbit byla natočena v roce 1973, k vydání nedošlo, údajně kvůli “neprodejnosti”. Na CD od roku 1995 společně s 1. albem. Deska Drachenlieder obsahuje demo nahrávky z let 1974-1975, na CD v roce 1996.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com