Staré desky – 59. díl

Pojďte ochutnat po 59. pár “starých jednohubek”. Nejsou oschlé, jen se na ně hodně zapomnělo. Přeji pěkný poslech.

Prefix – Brustna Illusioner (1974)

Švédská undergroundová skupina se svým jediným albem,z půlky zpíváno v angličtině. Velká rarita, na CD ještě nevyšlo, Psychedelie, rock, folk.

An Dro – Les Jeux Sont Faits (1982)

Berlínská kapela hrající keltskou a bretaňskou hudbu. Jejich jediné album, to je progresívní folk rock špičkové úrovně. Na CD pouze neoficiálně. Mandoliny, dulcimer, bodhrán, zvonkohra, harfa, citera…

Amalgam – Prayer For Peace (1969)

Vynikající debut free jazzové a improvizační britské skupiny. Skvělý alt saxofonista Trevor Watts (1939), člen skupiny Spontaneous Music Ensemble. Basák Jeff Clyne (1937-2009), bicí John Stevens (1940-1994). I další diskografie stojí za poslech.

Agincourt – Fly Away (1970)

Jediná a skvělá deska britské acid psych folk rockové party. Ženský zpěv Lee Menelaus (zpívá také na jediném albu skupiny Ithaca), ostatní nástroje obstarávají Peter Howell a John Ferdinando. Pro fanoušky Steeleye Span, Fairport Convention či Pentangle. Původně vyšlo pouhých 99 kopií.

Lene Lovich – Stateless (1978)

Lili-Marlene Premilovich (1949) je anglicko-americká zpěvačka, skladatelka se srbskými předky. Zapomenutá postava new wave a punk rocku. Její debut je parádní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com