Staré desky – 66. díl

Teda povím vám, dneska jsem se s tím patlal neskutečně dlouho, hodně jsem vybíral, příště to nasázím fofrověji. Ale zase vás nechci připravot o opravdové historické lahůdky. Tak si dejte něco dobrého k večeři a k tomu si poslechněte něco z mé dnešní nabídky. Přeji pěkný poslech.

Hans-A-Plast – 1979

Jedna z nejdůležitějších německých new wave a punk kapel, původem z Hannoveru. 3 děvčata (Bettina Schröder bicí, Renate Baumgart basa, Annette Benjamin zpěv, sax) a 2 kluci (Michal Polten a Jens Meyer kytary). Mají další 2 alba (2 1981) a  Ausradiert (1983). Vše stojí za poslech. Ale Nenu Kerner v tom nenajdete!!

Blind Fury – Out Of Reach (1985)

Zcela zapomenutí představitelé NWOBHM z Newcastlu se svým jediným, velmi podařeným albem. Původně se jmenovali Satan a všech 5 členů prošlo mnoha jinými kapelami, např. Satan, Skyclad, Pariah atd. Mnohem lepší než Diamond Head nebo Def Leppard ze stejného období. Kdo nevěří, ať si to řádně poslechne, hlavně zpěv Lou Taylora, dunivku basovku Graeme Englishe. A hlavně, deská má mnoho výborných hudebních nápadů.

Popera Cosmic – Les Enclaves (1969)

Jediné experimentální, extravagantní, undergroundové, psychedelické a avantgardní album francouzské trojice François Wertheimer, Guy Skornik a známý franzouzský aranžér a skladatel William Sheller. Na albu se částečně podílel tehdy ještě zcela neznámý chlapík Jean-Michel Jarre. Je to opravdu lahůdková záležitost!!

John´s  Children – Orgasm (1969)

V této obskurní anglické kapele se krátce mihl člen později slavných T. Rex Marc Bolan. Album vyšlo v mnoha verzích s různými obaly, tracklistem i bonusy a můžete ho znát třeba jako The Legendary Orgasm Album. The Who s nimi měli jet turné, ale kvůli pobuřujícím textům John´s Children z toho nakonec sešlo. Zůstalo po nich pár singlů, jedno album a nějaké vykovávky z různých archivů. Andy Ellison zpěv, Geoff McClelland kytara, John Hewlett basa, Chris Townson (1947-2008) bicí. To vše v produkci slavného jména – Simon Robert Napier-Bell. Garáž na desátou, ale super!!

Essra Mohawk – Primordial Lovers (1970)

Vlastním jménem Sandra Elayne Hurvitz (1948) je americká zpěvačka, skladatelka, klávesistka, mandolinistka zpívající fantastický soul, jazz, funk. Svého času hodně kamarádila s Frankem Zappou, spolupracovala s Johnem Mellencampem, Carole King a dalšími. Objevte její nádherný hlas, protože těch opravdu zajímavých a netradičních ženských hlasů ve světě hudby zas tak moc není. Desky natáčela s různými přestávkami do roku 2007, ovšem Primordial Lovers je její nejlepší věc. Vynikající!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com