Staré desky – 73. díl

Tak jsem tu s dalším dílem o raritních deskách, věřím, že si každý vybere dle svého gusta a bude spokojen. Příjemný poslech všem.

Lagger Blues Machine – 1972

Belgická jednodeskovka hrající excelentní, téměř instrumentální zeuhl. Dva bratři Duponcheelové, klávesy a bicí, další klávesy Vincent Mottouille, vynikající dechař Carmelo Pilotta,  Jose Cuisset kytara, Michel Maes basička. Pro všechny fans Zappy, kapely Magma, King Crimson aj. Neskutečná paráda! Ovšem koupíte jen LP verzi.

Pinguin – Der Grosse Rote Vogel (1972)

Jedno ze zásadních alb krautrocku zpívané v němčině, pro sběratele CD jen oznámení, že reedice neexistuje. Ale album je fantastické! Nejdůležitější osobou sedmičlenné grupy byl producent, klávesák, perkusista, textař a skladatel Volker Plitz. Kromě tradičních nástrojů také flétny, saxy, kontrabas.

Terence – An Eye For An Ear (1969)

Další jednodeskovka, tentokrát z Kanady. Terry Black, rodák z Vancouveru, dříve zpíval v 60. letech popík, pak si řekl, že to zkusí jinak. Psychedelic rock, pop, experimental, blues rock. Dá se pořídit i na CD, verze z roku 2008. Občas ten baladický kýč tam je, ale jako celek má to album velkou hodnotu.

Collusion – 1971

Anglická jednodeskovka mísící proto-prog, lidovou muziku s přídavkem jazzu. Střídající se mužský a ženský vokál (Sandy Baker), dvě sólo kytary (Mick West, Steve Webb). Tato skvělá deska se dá od roku 2015 pořídit jak na CD, tak i LP. Nádhera!

Bolton Iron Maiden – Maiden Flight 1970-1976 (2005)

Se skupinou Iron Maiden mají jen kousek názvu své kapely. Z názvu jasně vyplývá, že pocházeli z anglického města Bolton a hráli nefalšovaný hard rock. Trio se rozešlo poté, co na rakovinu zemřel kytarista Ian Boulton Smith (1976). Deska je kombinací studiových a živých nahrávek, nic víc po nich totiž nezůstalo. Další z mnoha nedoceněných kapel, která koncertovala s Thin Lizzy, Procol Harum a mnoha dalšími. Výborný a nadstandartní hard!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com