Staré desky – 75. díl

Další díl o starých albech máte k dispozici. 10 perel hudební historie. Pěkný poslech přeji.

Armande Altai – Atavisme (1979)

Francouzská, u nás málo známá nejen zpěvačka, rodačka ze syrského města Aleppo (1944). Věnovala se filmu, divadlu, televizi a vůbec veškerému společenskému dění. Desek moc nenatočila, ale její debut je úžasný. Abstraktní šansonový experimentální zeuhl. A její hlas? Famózní!

 Rainbow Theatre – The Armada (1975)

Australská prog-jazz-symphonic-classic rock kapela. Mají ještě druhé album Fantasy Of Horses (1976). Klokaní odpověď na tvorbu King Crimson nebo Mahavishnu Orchestra. Parádní.

 Brute Force – 1970

V produkci slavného Herbie Manna se slavným kytaristou Sonny Sharrockem (1940-1994). Jejich jediné album, vynikající jazz, funk, soul, tenkrát to ještě byli mlaďoši, hodně saxů, trumpet, fléten, 2 basy.  Spolužáci ze školy, někteří s africkými kořeny a v té hudbě je to cítit. Vynikající.

 

Birigwa – 1972

Jednodesková kapela z Ugandy, na CD od roku 2007. Všichni muzikanti se usadili v USA a natočili směsku afro jazzu, afro folku, afro funku, vše zpíváno v rodném jazyce. Fantastické!

The Case – Blackwood (1971)

4 spolužáci z americké Pensylvánie a jejich jediné album, natočené ve škole o vánocích 1971. Zní to hodně amatérsky, kluci jsou mladí, jdou do hudby po svém a nespornou kvalitu jeji psych rock rozhodně má. Na CD od roku 2013.

Talix – Spuren (1971)

Reedice ještě nevyšla. Jediná deska německé skupiny, která se později přejmenovala na Penguin. Německý zpěv, trochu bláznivé, saxíky, vše má na svědomí Volker Plitz.

Acintya –  La Cite Des Dieux Oublies (1978)

Instrumentální, progresivně rocková jednodeskovka z francouzského města Nancy. Hodně houslí, nádech francouzského folku, skvělé. Na CD od roku 2012.

Wolfgang Düren – Eyeless Dreams (1981)

Německý hudebník (1956) a německý Jean-Michel Jarre. I když se tomu říká Berlin -School, ambient.. Jeho jediné album, ale podílel se i na natáčení několika alb Tangerine Dream. Reedice není.

 Sailor – 1974

Ne, nezbláznil jsem, nejedná se o britskou popovou kapelu, nýbrž o americkou partu z Minnesoty. Čtyři kluci natočili velice vzácné prog jazz rock fusion album, vskutku nadčasové, proto nechápu, že dodnes nevyšlo v reedici. Skvělá deska!

Man Made – 1971

Kanadská jednodesková francouzsko-anglická kapela z Montrealu, o které se toho moc neví. Vznik koncem 60. let, vydání jediného alba a rozpad. Vzácný sběratelský kousek, úvodní 20 min skladba Man Made je fantastická. Progresivní rocková psychedelie, jak má být. Na CD od roku 2010.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com