Staré desky – 75. díl

Další díl o starých albech máte k dispozici. 10 perel hudební historie. Pěkný poslech přeji.

Armande Altai – Atavisme (1979)

Francouzská, u nás málo známá nejen zpěvačka, rodačka ze syrského města Aleppo (1944). Věnovala se filmu, divadlu, televizi a vůbec veškerému společenskému dění. Desek moc nenatočila, ale její debut je úžasný. Abstraktní šansonový experimentální zeuhl. A její hlas? Famózní!

 Rainbow Theatre – The Armada (1975)

Australská prog-jazz-symphonic-classic rock kapela. Mají ještě druhé album Fantasy Of Horses (1976). Klokaní odpověď na tvorbu King Crimson nebo Mahavishnu Orchestra. Parádní.

 Brute Force – 1970

V produkci slavného Herbie Manna se slavným kytaristou Sonny Sharrockem (1940-1994). Jejich jediné album, vynikající jazz, funk, soul, tenkrát to ještě byli mlaďoši, hodně saxů, trumpet, fléten, 2 basy.  Spolužáci ze školy, někteří s africkými kořeny a v té hudbě je to cítit. Vynikající.

 

Birigwa – 1972

Jednodesková kapela z Ugandy, na CD od roku 2007. Všichni muzikanti se usadili v USA a natočili směsku afro jazzu, afro folku, afro funku, vše zpíváno v rodném jazyce. Fantastické!

The Case – Blackwood (1971)

4 spolužáci z americké Pensylvánie a jejich jediné album, natočené ve škole o vánocích 1971. Zní to hodně amatérsky, kluci jsou mladí, jdou do hudby po svém a nespornou kvalitu jeji psych rock rozhodně má. Na CD od roku 2013.

Talix – Spuren (1971)

Reedice ještě nevyšla. Jediná deska německé skupiny, která se později přejmenovala na Penguin. Německý zpěv, trochu bláznivé, saxíky, vše má na svědomí Volker Plitz.

Acintya –  La Cite Des Dieux Oublies (1978)

Instrumentální, progresivně rocková jednodeskovka z francouzského města Nancy. Hodně houslí, nádech francouzského folku, skvělé. Na CD od roku 2012.

Wolfgang Düren – Eyeless Dreams (1981)

Německý hudebník (1956) a německý Jean-Michel Jarre. I když se tomu říká Berlin -School, ambient.. Jeho jediné album, ale podílel se i na natáčení několika alb Tangerine Dream. Reedice není.

 Sailor – 1974

Ne, nezbláznil jsem, nejedná se o britskou popovou kapelu, nýbrž o americkou partu z Minnesoty. Čtyři kluci natočili velice vzácné prog jazz rock fusion album, vskutku nadčasové, proto nechápu, že dodnes nevyšlo v reedici. Skvělá deska!

Man Made – 1971

Kanadská jednodesková francouzsko-anglická kapela z Montrealu, o které se toho moc neví. Vznik koncem 60. let, vydání jediného alba a rozpad. Vzácný sběratelský kousek, úvodní 20 min skladba Man Made je fantastická. Progresivní rocková psychedelie, jak má být. Na CD od roku 2010.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com