Staré desky – 77. díl

Do té osmdesátky to letos dotlačím….

Ma Banlieue Flasque – 1979

Pařížská pětice se svým jediným jazzrockovým a a progresívně rockovým albem, které je naprosto skvělé. Hodně saxů, fléten, hudebních nápadů a občas zpíváno v rodném jazyce. V reedici tato skvostná nahrávka dosud nevyšla.

Rockcelona – La Bruja (1979)

Hard acid psych rock z Barcelony a jejich jediné album. Něco zpívají španělsky a něco anglicky. Povedená a naprosto zapomenutá kapela.

Vulcan – Meet Your Ghost (1978) vydáno 1982

Tohle je neskutečný mazec z americké Iowy. Silně nervní free improvisation rock, za zadkem Jimi Hendrix. Jen tak se to neslyší a porovnejte s notoricky známými alby z téhož roku. V reedici pouze LP verze 2010.

Hugh Hopper/Alan Gowen – Two Rainbows Daily (1980)

Dva jazzrockoví giganti na svém společném projektu aneb basa a klávesy na vynikajícím fee jazz rockovém albu. Hugh Hopper (1939) basa. Působil v Soft Machine, hrál s Robertem Wyattem, s Carlou Bley a mnoha dalšími. Alan Gowen (1947-1981) klávesy. Hrál se známými kapelami Gilgamesh, National Health, Soft Heap, Hatfield And The North. v roce 1995 na CD vydal respektovaný label Cuneiform Records. Naprostá paráda.

Archimedes Badkar – II (1976)

Mnohačlenná švédská undergroundová banda a jejich druhé, na svoji dobu vskutku revoluční dvojalbum. Míchají dohromady vše možné a zní to fantasticky. Švédský folklor, indická hudba, Balkán, Turecko, Afrika i Tibet. Jazz, folk, experimental, rock a k tomu klavinet, mandola, trubka, flétny, vibrafon, zvonkohra, klarinet buzuki, cello, saxy. Reedice? Bohužel….Mají ještě několik dalších alb, tak je nepropásněte. Úžasné!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com