Staré desky – 77. díl

Do té osmdesátky to letos dotlačím….

Ma Banlieue Flasque – 1979

Pařížská pětice se svým jediným jazzrockovým a a progresívně rockovým albem, které je naprosto skvělé. Hodně saxů, fléten, hudebních nápadů a občas zpíváno v rodném jazyce. V reedici tato skvostná nahrávka dosud nevyšla.

Rockcelona – La Bruja (1979)

Hard acid psych rock z Barcelony a jejich jediné album. Něco zpívají španělsky a něco anglicky. Povedená a naprosto zapomenutá kapela.

Vulcan – Meet Your Ghost (1978) vydáno 1982

Tohle je neskutečný mazec z americké Iowy. Silně nervní free improvisation rock, za zadkem Jimi Hendrix. Jen tak se to neslyší a porovnejte s notoricky známými alby z téhož roku. V reedici pouze LP verze 2010.

Hugh Hopper/Alan Gowen – Two Rainbows Daily (1980)

Dva jazzrockoví giganti na svém společném projektu aneb basa a klávesy na vynikajícím fee jazz rockovém albu. Hugh Hopper (1939) basa. Působil v Soft Machine, hrál s Robertem Wyattem, s Carlou Bley a mnoha dalšími. Alan Gowen (1947-1981) klávesy. Hrál se známými kapelami Gilgamesh, National Health, Soft Heap, Hatfield And The North. v roce 1995 na CD vydal respektovaný label Cuneiform Records. Naprostá paráda.

Archimedes Badkar – II (1976)

Mnohačlenná švédská undergroundová banda a jejich druhé, na svoji dobu vskutku revoluční dvojalbum. Míchají dohromady vše možné a zní to fantasticky. Švédský folklor, indická hudba, Balkán, Turecko, Afrika i Tibet. Jazz, folk, experimental, rock a k tomu klavinet, mandola, trubka, flétny, vibrafon, zvonkohra, klarinet buzuki, cello, saxy. Reedice? Bohužel….Mají ještě několik dalších alb, tak je nepropásněte. Úžasné!

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com