Staré desky – 81. díl

Jdeme společně prozkoumat další neprávem opomíjená alba hudební historie. Právě vypouštím do světa 81. díl. Příjemný poslech všem, přátelé.

Supply, Demand & Curve – 1976

Irská kapela z Dublinu se svým jediným a vynikajícím albem. Vznikli ze skupiny Jazz Therapy, fungovali v letech 1970-1978. Brian Masterson basa, zpěv, Jolyon Jackson klávesy, melodica, cello, píšťalky, Greg Boland kytary, zvonky, Paul McAteer bicí, bonga a perkuse. Několik hostů, např. Rosemary Taylor nádherně zpívá a hraje na piano ve skladbě “To Know To Night”. Nic jiného už nikdy nenahrála. Pro příznivce canterbury, fusion, experimentalu a skupin jako National Healt, Caravan, Hatfield And The North. Reedice? Ne reedice ještě ne.

Michael Perlitch – Keyboard Tales (1972)

O tomto americkém týpkovi se toho nikde moc nedozvíte. Natočil jen jediné album plné klávesové rockové progrese. Vše natočil během několika dní, vše si sám nahrál a také složil. Piano, organ, cemballo, perkuse. Vynikají a zcela zapomenutá věc. Michael později propadl drogám a chlastu, z hudebního světa se úplně ztratil a údajně zemřel v roce 2017. Reedice ještě neexistuje. Skvělé!

Bemibem – Bemove Frazy (1974)

Bossanova, samba, sunshine pop, instrumental jazz, funk, soul. To je jednodesková polská skupina, kterou založil Aleksander Bem. Jeho sestra Ewa Bem podává na desce špičkový vokální výkon. Hráli vlastní materiál zpívaný v rodném jazyce. Po natočení alba se Ewa vydala na úspěšnou sólo dráhu. Reedice v roce 2007. Excelentní!

Dobri Isak – Mi Plačemo Iza Tamnih Naočara (1984)

Bývalá Jugoslávie, dnes Makedonie a čtveřice z města Niš. Lokálně velmi úspěšní se svým pojetím nové vlny, punku i goth rocku. Zpěv v rodném jazyce. V reedici na LP s několika bonusy vyšlo v roce 2015. Mistrovské!

Vasant Rai – Spring Flowers (1976)

Fenomenální indický hráč (1942-1985) na velmi sofistikovaný nástroj sarod, který je velmi obtížné zvládnout (25 strunná bezobratlá loutna). Také na sitár, kytary, flétny a mnoho dalších nástrojů. Spolupracoval se známou americkou skupinou Oregon, mezi jeho spoluhráče patřil John Coltrane, George Harrison, Alla Rakha (otec Zakira Hussaina), Don Cherry a další. Na albu se svými nástroji podíleli velikáni světové hudby. Colin Walcott, Jerry Goodman, Paul McCandless, již zmiňovaný Alla Rakha. Jazz s loutnou, indické motivy, naprostá fantazie!! V reedici od roku 2007.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com