Staré desky – 83. díl

Jdeme dál s objevováním zaprášených desek. Výběr pestrý, kapely neznámé, leč určitě stojí za poslech. Tak si to užijte, přátelé.

Hungry Wolf – 1970

Jednodeskový projekt známých anglických hudebníků. Alan Parker (kytara) natáčel s Davidem Bowiem, Gerry Raffertym, Eltonem Johnem, kapelou CCS atd. Alan Hawkshaw (klávesy) např. s Cliffem Richardem, Donovanem, The Shadows. Album plné invence, rocku, jazzu, funku s výraznou dechovou sekcí a hammondkami. Nikdo by neřekl, že už mu je (albu) tolik let. Někdo (něco) prostě nestárne. Excelentní.

Cherubin – Our Sunrise (1974)

A pak že Němci neumí zahrát parádní funk, karibské rytmy a podobně. Debutové album mnichovské kapely vás přesvědčí o opaku. Vůdčí osobností byl multiinstrumentalista Andy Marx a k němu dalších cca 11 hudebníků. Menší orchestr. Nutno slyšet, zpěv anglický a na CD k sehnání. Naprostá pecka!

Folkdove – 1975

Bretaňská acid folková středověká, renesanční paráda s výborným ženským vokálem (Marsine), který se střídá s mužským a angličtinou i francouzštinou. Základem jednodeskové kapely jsou bratři Creffové (Jean Luc, Daniel a Henri). Na CD je k mání. Doporučuji.

Decibel – El Poeta Del Ruido (1980)

Velmi zajímavá RIO avantgardní a experimentální kapela z Mexika a jejich debut. Prostě fantazie s houslemi, flétnami, klarinetem, marimbou, trombonem, saxy, tajemnými zvuky.  Pro příznivce Art Zoyd, Henry Cow, Faust, Magma atd. V roce 2003 vyšlo v reedici s nevydanými bonusy.

Bruno Menny – Cosmographie (1972)

Bruno Menny (1947) je francouzský zvukový inženýr a hudební experimentátor, podepsaný pod mnoha alby. Většinou se věnoval folku (Kolinda, Malicorne, Dan Ar Braz atd.)  Hudba pro odvážlivce, kteří se ničeho nebojí aneb pojďte do toho. Musique concrète, abstrakce. Sólově tento chlapík už nikdy nic nevydal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com