Staré desky – 84. díl

Pokračování seriálu o zapomenutých albech z hudební historie je připraveno. Přeji krásný poslech.

Tonic – This Way (1980)

Zcela zapomenutá německá skupina hrající odvážný, progresivní jazz rock. Mají na kontě pouze toto jediné album, které rozhodně stojí za poslech.

Michael Draskowitsch – saxy, flétny, klarinet, Andreas Taßlack – basa, zpěv metallophone, Andreas Stelzer – klávesy, Uwe Murschel – trubka, klávesy, Johannes Wenzeritt, Roland Schmid – kytary, basa, Michael Hocker – bicí

Transit Express – Priglacit (1975)

Francouzská instrumentální prog fusion kapela, která vydala v 70. letech minulého století tři kvalitní alba. Priglacit je jejich debut. Reedice z roku 2009 obsahuje několik bonusů. Ve skupině působil později velmi slavný skladatel a aranžér Serge Perathoner (1953).

David Holland/Derek Bailey – Improvisations For Cello And Guitar (1971)

Dva velmi známí hudebnící a jejich jediné společné album. Kontrabasista a cellista Holland (1946) hrál např. s Chickem Coreou, Johnem Abercrombiem, Johnem McLaughlinem, Jackem DeJohnettem a mnoha dalšími. Jazzový kytarista Bailey (1930-2005)  se podílel téměř na 300 albech (Steve Lacy, John Zorn, Evan Parker aj.). Parádní album vyšlo u respektovaného labelu ECM a natočeno bylo živě v lednu 1971.

Grotto – “Wait…No Hurry” (1978)

Afro funk, afro soul, afro psych v podání skupiny z Nigérie, hlavního města Lagosu. V době natáčení bylo chlapcům 15-16 let. Ještě mají debut At Last (1977) a obě jejich alba vyšla v reedici až v roce 2017. Zpíváno anglicky, obě jejich alba jsou fantastická.

Doble Zero – Abre Tu Mente (1978)

 

Španělská hard rocková kapela z Valencie a jejich velmi slavné album, které se řadí mezi nejlepší hard alba španělské hudební historie. Reedice dosud není k dispozici.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com