Staré desky – 85. díl

Jsme na konci dubna, náš blog oslaví 1.5. 2018 druhé narozeniny. Vzhledem k tomu, že budu mít omezený přístup na net, připomínám tyto “narozky” už dnes.

Vážení čtenáři, návštěvníci a především posluchači, velice si vážíme vaší přízně. I nadále zde na kali music najdete to, co se nikde jinde moc neobjevuje. Nabízíme k poslechu to, co se nám s Martinem líbí a jediným výběrovým kritériem je naše vlastní autocenzura. Nikdo nás finančně nepodporuje, jedna nabídka od nezávislého londýnského labelu tu byla, odmítli jsme. Vše vytváříme ve svém volném čase, rádi a s nadšením.

Pojďte tedy opět proti proudu času a objevte zapomenuté perly hudební historie. Tento díl věnuji 2. narozeninám tohoto blogu. Nádherný poslech všem, přátelé.

Zavijava Orchestra – Rivers Of Light (1986)

Jediné album americké kapely, které dosud vyšlo jen na kazetě. Hypnotické, meditativní, relaxační, kde je možno slyšet harfu, violoncello, vibrafon, klavír, kontrabas, syntezátory. Fantastické!

Foehn – Faëria (1985)

Jednodeskový zeuhl, prog rock, jazz fusion. Intimní ženské vokály (Anou Belliard), saxy (poměrně známý Francouz Sylvian Beuf), výborné album, zcela zapomenuté a čekající na reedici.

Юрий Морозов – Strange Angels (1970-1980) vydáno 2016

Yuri Morozov (1948-2006) patřil mezi průkopníky ruské (sovětské) rockové, avantgardní, experimentální a elektronické hudby. Nevydané nahrávky na tomto albu jsou důkazem, že i v SSSR se hrála hudba světové úrovně. Zahoďte veškeré politické předsudky, to k hudbě nepatří.

Tibet – 1978

Jednodesková německá banda z Dortmundu zpívající anglicky. Jsou Yes, Genesis a Pink Floyd v jednom.

Linda Cohen – Leda (1972)

Folkový instrumentální experiment a kytarový akustický minimalismus v podání ženy, která pocházela z Philadelphie a která v roce 2009 podlehla zákeřné nemoci plic. Vydala ještě 2 další alba (Lake Of Light 1973 a Angel Alley 1982) a celý život se věnovala vyučování na španělku. V reedici bohužel ještě nic nevyšlo. Fantazie.

Steve Jansen – Richard Barbieri – Worlds In A Small Room (1985)

Dva bývalí členové kultovní kapely Japan,  jejich debutová ambientní paráda. Společně natočili ještě další 4 povedená alba. Úžasné.

The Ghostwriters – Objects In Mirrors Are Closer Than They Appear (1981)

Debut americké dvojice Charles Cohen (1945-2017, velmi spolupracoval se syntezátorovým pionýrem Donem Buchlou, ale také s Lindou Cohen, která je uvedena o pár řádků výše) a Jeff Cain. Experimentální minimalismus nejvyšší kvality. Druhé album vyšlo o několik let později – Remote Dreaming. V reedici zatím bohužel neseženete. Neskutečná paráda a pozor! Píše se rok 1981! Naprosto nadčasová deska!

Sussan Deyhim & Richard Horowitz – Desert Equations: Azax Attra (1986)

Spojení íránské zpěvačky, skladatelky a aktivistky (1958) s americkým avantgardním umělcem. Tribal, experimental, elektronika. Dominantou tohoto alba je neskutečný zpěv a hypnotické orientální rytmy. Parádní a na CD sehnatelné.

Interior – 1982

Eiki Nonaka, Daisuke Hinata, Tsukasa Betto a Mitsuru Sawamura aneb japonské pojetí new age, minimalu a synth popu. 100% instrumental. Bezvadné!

Sylvia Copeland – The August Child (1964)

Zcela zapomenutá americká jazzová zpěvačka pocházející z Clevelandu. Také herečka a skladatelka. Zpívala v několika světových jazycích s neobvyklým hlasovým rozsahem. Na albu se podílel jako aranžér veleslavný Don Sebeski. Tenhle hudební drahokam už konečně vyšel v reedici. Naprosto skvělá deska!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com