Staré desky – 91. díl

První krok ke stému dílu starých a zapomenutých desek hudební historie se děje právě teď. Uvažuji, že učiním ještě devět kroků a seriál slavnostně ukončím. Vybraných 5 alb vás možná potěší. Přeji nerušený poslech, přátelé.

Caroline K – Now Wait For Last Year (1987)

Vlastním jménem Caroline Kaye Walters (1957-2008), anglická skladatelka, zpěvačka, producentka. Natočila jako sólistka jediné album. Jinak byla členkou industriální a experimentální kapely The Nocturnal Emissions. Experimentální a industriální ambient, naprostá pastva pro uši.

Jean-Michel Jarre – Les Granges Brûlées (1973)

Kdo by čekal ve starých deskách “starého známého”. V češtině hudba k filmu Spálené stodoly, kde vynikající výkony podali Alain Delon (1935) a Simone Signoret (1921-1985). A to vše ještě před všemi alby Jarreho (Oxygene, Equinoxe, Zoolok atd). Jarre na této desce předvedl v plné míře svůj nesporný talent, i když na jeho další hudební kariéru se názory různí. Masterpiece!

Contortions – Buy (1979)

Newyorská jednodesková banda hrající new wave, no wave, avantgardu, funk i punk. A všemu velí saxofonista, zpěvák, klávesista a skladatel James Chance. Později přejmenoval na kapelu James Chance & The Contortions, to bylo ale v 90. letech a s debutem to má málo společného. Fantastická deska!

Metabolist – Hansten Klork (1980)

Anglická čtveřice (Malcolm Lane, Simon Millward, Mark Rowlatt, Anton Loach) a jejich jediné album. Mají ještě několik EP a SP.  Stylově od všeho trochu. Canterbury, post punk, kraut, avantgarda, experimental. Pro příznivce kapel jako např. Magma, This Heat, Throbbing Gristle, Cabaret Voltaire. Záhadou je, proč, proč, proč jen jedna deska? Bravurní počin!

Michel Madore – Le Komuso À Cordes (1976)

Kanadský umělec, malíř, sochař, hudebník. Natočil velmi podařený prog rockový debut. Druhé album je z roku 1979 a nese název La Chambre Nuptiale a je spíše ve stylu ambient. Pak o něm není známo téměř nic.

 

 

 

 

 

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com