Stranded Horse – Luxe (2016)

Pět let se čekalo na nové album francouzské skupiny Stranded Horse. V lednu 2016 se příznivci dočkali a po albu Humbling Tides (2011) vychází Luxe. Jemně akustický soubor, původem z Normandie, nyní usídlený v Marseille, vede frontman Yann Tambour. Ten je podepsán rovněž pod projektem Encre a předchůdce současné skupiny Thee, Stranded Horse. Yann, původně kytarista, v roce 2003 objevil africký lidový nástroj koru, což je 21 strunný nástroj vyrobený z tykve, potažený kravskou kůží a připomíná harfu nebo loutnu.

stranded-yann

Pět skladeb zpívají anglicky, zbytek francouzsky. Podávají krásný příklad, že i v Evropě se dá zahrát fantastickým způsobem africká hudba. Je fakt, že na albu pár afrických muzikantů uslyšíte. Bez nich by to nebylo ono.

Luxe (2016)

stranded-horse

  1. Unusual Ways

Yann Tambour – kytara, klávesy, kora, zpěv, Sarah Murcia – kontrabas, Amaury Ranger, Papis Morin Mbaye – perkuse, Boubacar Cissokho – kora, Bakoutoubo Dambakhate – balafon, Eloïse Decazes – zpěv

Nesmím zapomenout, že tahle partička naprosto úžasným způsobem předělala klasiku od Joy Division – Transmission. Tak tady je:

Jak jsem napsal ve svém úvodu na blogu – hudební svět je fantastický svojí nekonečnou žánrovou pestrostí. Stranded Horse jsou další důkaz.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com