Sweet Slag – Tracking With Close-Ups (1971) reedice 2017

Anglická skupina z města Luton. Jediná deska po nich zůstala, pouhých 7 skladeb. Svého času koncertovali se slavnými kapelami. Rok 1971. V hudebním světě dochází k velkému třesku. David Bowie se chystá sám sebe pokřtít na Ziggy Stardusta. Syd Barrett už je unaven svými Pink Floyd, kteří jdou směrem, který jeho nemocný mozek nechápe. Peter Gabriel se už také vyčerpal v kapele Genesis a hledá cestu, jak dát klukům vale. Black Sabbath se nadechují k tomu, aby nám sdělili, že přehodnotí styl blues a zahrají ho po svém. Naopak Led Zeppelin pokračují ve vykrádání černochů i bělochů a je jim to úplně šumák. King Crimson právě dokončili Lizard a chystají se na Islands.

Sweet Slag je hudebně avantgardní, depresívní, progresívní, psych rock, jazz rock, hard rock. Závěrečná skladba Babyi Ar pojednává o nacistickém šílenství a základem je báseň Jevgenije Jevtušenka. Masakr v Babím Jaru, nedaleko Kyjeva, rok 1941, postřílených 33 tisíc Židů. Ve své době největší masová vražda v dějinách lidstva. Dmitrij Šostakovič o tom složil krásnou 13. symfonii.

  1. Specific
  2. Milk Train
  3. Rain Again
  4. Patience
  5. Twisted Trip Woman
  6. World Of Ice
  7. Babyi Ar

Jack “Moth” O’Neill – basa, trombón, Paul Jolly – saxy, klarinet, flétna, hoboj, Mick Kerenski – kytara, Al Chambers – perkuse

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com