The Baby Huey Story: The Living Legend (1971)

Jimi Hendrix zemřel 18. 9. 1970, Janis Joplin zemřela 4. 10. 1970, Baby Huey zemřel 28.10. 1970. Pouhých 40 dní lidského života od sebe dělí smrt mladých a nadaných hudebníků. Zatímco první dvě jména zná celý hudební svět, patří do Forever 27 Clubu, Baby Huey si za svého krátkého života moc slávy neužil, do klubu se těsně nedostal, zemřel ve svých 26 letech. Jimi a Janis byli jeho přáteli, navíc Jimi plánoval s Babym v budoucnu spolupráci.

James Ramey (1944 – 1970), uměleckým jmémem Baby Huey byl americký soulový, funkový a r&b zpěvák, pionýr stylu hip-hop a rap. Trpěl obrovskou obezitou, vážil 180 kg, sám si z toho dělal legraci “…jsem velké děcko Huey, jsem 400 librová duše…”

Byl členem skupiny Baby Huey & The Babysitters, která v 60. letech minulého století objížděla americké kluby, hrála na výletních lodích, vydala několik singlů. Bylo opravdu těžké se prosadit v době, kdy soulu a funku vládli jména jako James Brown, Stevie Wonder, Marvin Gaye, Isaac Hayes, Aretha Franklin, Curtis Mayfield… Posledně jmenovaný se ujal produkce jediného Babyho alba, které se natáčelo v roce 1970.

huey

  1. Listen To Me
  2. Mama Get Yourself Together
  3. A Change Is Going To Come
  4. Mighty Mighty
  5. Hard Times
  6. California Dreamin´
  7. Running
  8. One Dragon Two Dragon

V průběhu nahrávání Baby Huey zemřel na infarkt, neboť v převeliké míře holdoval drogám a alkoholu a v době smrti vážil přes 200 kg. Deska vyšla tedy posmrtně, obsahuje pouhých 8 skladeb, jeden instrumentální cover (notoricky známá California Dreamin´ od Mamas And Papas, místo zpěvu zní flétna), autorsky se podílel sám producent, na albu je též skladba Sama Cooka “A Change Is Going To Come” se stopáží přes 9 minut. V 80.-90 letech se samplovalo z tohoto alba dost a dost (např. Ice Cube, Ghostface Killah, A Tribe Called Quest, Eric B & Rakim, Public Enemy).  Na Cd vyšlo v roce 2013 (label Curtom).

baby-big

Spotify :

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com