Thinking Plague – Hoping Against Hope (2017)

Thinking Plague je jedna z nejvýraznějších a zcela zásadních kapel, která a) funguje hrozně dlouho b) desek má velmi málo. Dávají si mezi jednotlivými kousky dost velikou pauzu. Hrají naprosto originální RIO, progresivní rock, avantgardu. Založeni v roce 1982, ve skupině se vystřídala za tu dobu armáda muzikantů. Jediný, kdo v ní zůstal po celé ty roky je její zakladatel Mike Johnson. Právě dnes, tedy 10.2. 2017 vychází jejich novinka na labelu Cuneiform Records, sedmá studiová deska v pořadí. Kromě nového kytaristy (Bill Pohl) vee stejné sestavě, jako na předcházející desce Decline And Fall (2012). Co se hudby týká, jedno z nejlepších alb této skupiny, srovnatelné s legendární deskou In This Life (1989-reedice 2015) Vše, co si přejete slyšet od svých oblíbenců, to dostanete. Vše to podivné, nepředvídatelné, neharmonické, ale stejně je to báječné.

  1. The Echoes Of Their Cries
  2. Thus Have We Made The World
  3. Commuting To Murder
  4. Hoping Against Hope
  5. The Great Leap Backwards
  6. A Dirge For The Unwitting

Mike Johnson – kytara, samply, Elaine di Falco – zpěv, akordeon, piano, Bill Pohl – kytara, Mark Harris – saxy, klarinety, Robin Chesnut – bicí,  Dave Willey – basa, akordeon, perkuse.

Hosté: Kathryn Cooper – hoboj, Simon Steensland – basa, Adriana Teodoro-Dier – piano, Mike Boyd – perkuse

Mike Johnson uvádí, že natočení nového alba stálo celkem dost peněz, původně mělo vyjít už v září 2016, ale vzhledem k nedostatku financí došlo ke zdržení.

A tohle mají na facebooku:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com