Trochu žensky naladěné radio

…aneb k poslechu jsem vybral méně známé a polozapomenuté kapely, ženské a dívčí hlasy hodné zřetele. Nikdy žádnou díru do hudebního světa neudělali, což nic moc pro náš blog neznamená. To, co tu po nich zůstalo má nespornou kvalitu. Čekají vás tyto zpěvačky: Alison Statton, Vanessa Ellison, Klaudia Schifferle, Judy Nylon, Patti Palladin, Deborah Evans-Stickland, Sally Peterson, Lora Logic, Lesley Angela Mary Woods. A na závěr jedno velké překvapení. Přeji ničím nerušený poslech, přátelé.

Začínáme skupinou z Walesu Young Marble Giants, která v podstatě vydala jediné album Collosal Youth (1980) s krásným ženským hlasem Alison Statton. Takto je prezentuje nejlepší DJ všech dob, pan John Peel. Později v reedicích se tato deska jmenuje Salad Days. Náramný indie rock.

Pylon, málo známá americká post punková a novovlnná banda o třech studiových albech. Gyrate (1980), Chomp (1983), Chain (1990). Vynikající zpěv Vanessa Ellison. Z jejich debutu pouštím živák Danger.

Liliput, to je švýcarská dívčí kapela experimentující mezi novou vlnou a post punkem. Dříve působili pod názvem Kleenex. Dvě alba pouhá – eponymní 1982 a Some Songs (1983). Klaudia Schifferle zpívá anglicky, německy, francouzsky. Dále Beat Schlatter, Marlene Marder, Julia Müller, Susanne Müller, Astrid Spirit. Parádní kousek “Beri Beri” a poté “A Silver Key Can Open Iron Lock Somewhere”

Snatch, tak to je dnes už legendární dívčí punkové duo Judy Nylon a Patti Palladin. Jejich jediné album vyšlo v roce 1983. K poslechu i k podívání nabízím úžasný živák.

The Flying Lizard, anglická skupina hrající mezi roky 1976-1984 svůj experimentální a avantgardní synth pop. Tři desky (1979, Fourth Wall 1981, Top Ten 1984), tři zpěvačky, Deborah Evans-Stickland, Patti Palladin (viz výše uvedené duo Snatch), Sally Peterson. Tak ty dívčiny pustíme jednu po druhé. Deborah Evans-Stickland a píseň TV.

Patti Palladin a Glide/Spin

Sally Peterson a Cohenův cover Suzanne nepoznáte.

Essential Logic mají jediné new wave album Beat Rhythm News-Waddle Ya Play? (1979). Je pod ním podepsána Lora Logic, kterou jsem tu zmiňoval docela nedávno.

U Johna Peela 6.2. 1979

Au Pairs je post punková kapela z Birminghamu, oficiálně dvě alba – Playing With A Different Sex (1981) a Sense And Sensuality (1983). Zpěv měla na starosti Lesley Angela Mary Woods.

Z debutu píseň Headache For Michelle

…a z “dvojky” Sex Without Stress

A na úplná závěr ženské hlasy vyměníme za mužský. Postpunkáči z anglického Bristolu Glaxo Babies. Ofiko dvě alba, pak různé kompilace. Put Me On The Guest List (1980) a Nine Months To The Disco z téhož roku, tedy 1980.

A co na to náš oblíbenec, pan John Peel?? No samozřejmě nezklamal, jako nikdy…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com