Adrian Borland (1957-1999)

Naladili jste naše radio, které se dnes celé věnuje Adrianu Borlandovi, kytaristovi, zpěvákovi, skladateli, hudebnímu producentovi, charismatické postavě britské hudební scény, kde působil od 70. let minulého století až do předčasného úmrtí v roce 1999. Ve svých 41 letech spáchal sebevraždu. O tu se pokusil celkem 3x a svůj život ukončil skokem pod vlak. Trpěl těžkými depresemi z komerčního neúspěchu své hudby, sám o sobě hodně pochyboval a měl problémy s alkoholem. Adrian tu již není, jeho hudba tu zůstala. Přeji krásný poslech, přátelé.

Tak si pojďme jeho tvorbu přiblížit. Kapela The Outsiders vydala pouhá dvě alba, Calling On Youth (1977) a Close Up (1978). Nová vlna, post punk. Fantastické.

Nejvíce se Adrian proslavil v hodně nedoceněné skupině The Sound. Jejich debut Jeopardy (1980) je náramný, stejně jako další dvě alba From The Lions Mouth (1981) a All Fall Down (1982). Tyto tři alba + bonusy + živé nahrávky se dají sehnat od roku 2014 jako 4 CD box. Hudebně mi to připadá jako spojka mezi Joy Division, Echo And The Bunnymen a The Smiths. Nová vlna a post punk vynikající kvality.

Po rozpadu kapely vydal Adrian několik sólových alb, něco je povedené, něco méně. Alternativní rock, pop rock, textově hodně depresívní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com