Brian Eno – Reflection (2017)

19. sólové studiové album hudebního vizionáře a jedné z nejvýznamnějších osobností současného hudebního světa, které vyšlo 1.1. 2017 nabízí nepřetržitý tok ambientní hudby vynikající kvality. Brian Eno (1948), muž, který řadu hudebních stylů vytvářel, ovlivnil, vymýšlel, zdokonaloval, produkoval a nahrával. Nebudu nosit dříví do lesa, jeho příznivci vše znají, ti ostatní si podstatné info sami dohledají. Jen v krátkosti několik jmen – David Bowie, U 2, Talking Heads, David Byrne, Roxy Music, Robert Fripp.

Jeho kariéra sahá do 1. poloviny 70. let minulého století, od glam rocku, art popu, art rocku, experimentální hudby k ambientu a minimalismu.

Umně využitá nejmodernější nahrávací technika v různých algoritmech, kterou vaše uši a mozek poberou pozitivně nebo negativně. Buď na tu zvukovou hru přistoupíte, necháte volně plynout čas sedíce ve svém křesle s dýmkou a dobrým pitím, případně na sedačce u řeky na rybách celé hodiny, nerušeně vnímáte okouzlující prostor, čas, klid, neurčité zvukové neuchopitelno – nebo to zavrhnete.

Hudebně se Brian dotýká svých nejlepších žánrových alb Ambient 1: Music For Airports (1978), Music For Films (1978) nebo Apollo: Atmospheres And Soundtracks (1983). U mně za výbornou, Mister Brian!

Brian Eno – Reflection (2017)

Reflection Part I – IV

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com